22 вересня в Умані відбулося шикування правоохоронців, які були задіяні в несенні служби в нашому місті під час святкування іудейського нового року Рош га-Шана. Цього року для забезпечення громадського порядку були залучені 560 правоохоронців із Черкаської, Київської, Хмельницької, Одеської, Сумської, Вінницької, Харківської, Дніпропетровської областей та Києва. Пише сайт Umannews.city.


— Цей рік не простий. Пандемія коронавірусу внесла свої корективи і святкування Рош га-Шана. Вам особисто від усіх уманчан висловлюю велику подяку. Саме з такими відданими працівниками, не лише місто Умань, а загалом вся Україна може відчувати себе у безпеці, — сказав Олександр Цебрій.

Керівник головного управління національної поліції Черкащини Михайло Куратченко зазначив, що завдяки злагодженій роботі вдалося уникнути конфліктів.

— Разом з вами ми провели заходи на території міста Умань. За цей час місто відвідали близько трьох тисяч паломників із 20 країн світу. Хочу подякувати усім працівникам зведеного загону, завдяки вашим умілим діям, професійним якостям на території Умані ситуація була спокійною і контрольованою. Також дякую працівникам ДСНС, які несли службу спільно з нами та медичним працівникам, які в умовах пандемії забезпечували захист та допомогу, — сказав начальник ГУ Національної поліції Черкаської обл., підполковник Михайло Куратченко.

Говорячи про цьогорічне святкування Рош га-Шана, заступник начальника ГУ Національної поліції Черкаської обл. Сергій Коваленко, зазначив, що ситуація із забезпечення громадського порядку була контрольованою

— Я не бачив напруженої ситуації, вона була контрольована, тому що була співпраця органів місцевого самоврядування, поліції, ДСНС, Національної гвардії України — всі працювали, рекомендували, проводили профілактику. Дуже добре працювали комунальні служби, які обробляли асфальтне покриття, щоб не було пилу. До нас часто приїжджав перший заступник міського голови. Була співпраця із Держпродспоживслужбою, медиками. Тобто вся ця робота робилася. Ми також слідкували, проводили профілактичні заходи. Ми проводили профілактичні заходи і націлювали людей берегти своє здоров’я, а також і наше здоров’я. Проблем не було, — говорить заступник начальника ГУ Національної поліції Черкаської обл., підполковник Сергій Коваленко. — В цьому році серйозних конфліктів взагалі не було, невеличкі ми відразу розмежовували, втручалися. Скарг від громадян ми не отримували. З 11 вересня в нас працювало 60 працівників патрульної служби. А з 15 вересня заїхали основні сили, які забезпечували на даній території порядок.

Правоохоронці, які відзначилися під час забезпечення громадського спокою і порядку під час святкування Рош га-Шана, отримали подяки міського голови Умані, ГУ поліції, відзнаки також отримали рятувальники зведеного загону Управління ДСНС України у Черкаській області та працівники ДУ Територіальне медичне об’єднання МВС України у Черкаській обл. Подарунки отримали семеро поліцейських, які під час відрядження до Умані відзначали свій день народження.