Владислав Голуб, народний депутат України, спробував розібратись, чому Черкаси стали небезпечним містом:

– 26 жовтня перший заступник голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін заявив, що місто Черкаси – найбільш кримінальне місто в Україні. За словами пана Аброськіна, причина цього в небажанні міської влади впроваджувати такі програми, як «Безпечне місто» та «Правопорядок».

Дана заява у мене, як народного депутата, викликала різні почуття. Перше, це дійсно обурення тим, що сьогодні в Черкасах багато хто думає про завтрашні рейтинги набагато більше, ніж про сьогоднішнє життя міста і його мешканців. Політичне протистояння, яке триває в Черкасах вже не перший місяць, сприяє тому, що місто називають найбільш кримінальним. Крім того, в місті існує ціла низка дійсно гострих проблем, вирішення яких може стати фундаментом безпеки громадян. Проте, на жаль, виходить так, що ті, хто мають займатися містом, віддають перевагу ігрищам за більш високі матерії.

З іншого боку, існують певні критерії, які визначають рівень криміногенної ситуації в містах. І ось ми бачимо заяву В’ячеслава Аброськіна, яку миттєво підхопили центральні ЗМІ, але ми не бачимо жодного критерію, за яким визначається рівень кримінальної ситуації в місті. Більш того, наприкінці вересня цього року було оприлюднено рейтинг найбільш кримінальних міст світу глобального сервісу Numbeo. Numbeo – база даних про міста і країни світу. Зокрема, до цього рейтингу увійшли і українські міста. Це Київ, Харків, Львів. В рейтингу злочинності за 2018 рік Київ посідає 130 місце з індексом 47,9 (індекс безпеки 52,1), Харків на 139 місці з індексом 46,77 (індекс безпеки 53,23), Львів – 207 місце з індексом 39,92 (індекс безпеки (60,08). Всього до рейтингу увійшло 327 міст з усього світу. І жодного слова про Черкаси!

З огляду на це, якщо керуватися тільки відсутністю програми «Безпечне місто», то це не зовсім правильно говорити про Черкаси як місто з найгіршою криміногенною ситуацією в Україні.

Проте, звертаючись до очільників і керівників міста Черкаси, хочу сказати декілька важливих речей.

По-перше, не варто забувати, що саме влада безпосередньо впливає на імідж міста. І після заяв В’ячеслава Аброськіна, ми бачимо, що такий вплив залишає бажати кращого.

По-друге, завжди все можна змінити на краще. Звісно, якщо керуватися потребами й інтересами міста та його жителів. Тому варто припинити політичні чвари і згадати вже про людей. Адже конфлікт, який наразі існує у міській владі, не додає надії на розвиток та добробут Черкас.

По-третє, мене дивує, що влада міста не виявила бажання прореагувати на слова першого заступника Національної поліції України. Чому ніхто не задався простим питанням про необхідність введення в Черкасах програми «Безпечне місто»? Сьогодні така програма діє у багатьох обласних центрах України. Вінниця, Чернігів, Запоріжжя, Полтава, Рівне та інші міста активно запроваджують таку програму. Основна мета муніципальної програми «Безпечно місто» полягає в масовому оснащенні ключових об’єктів міста системами відеоконтролю. Такий крок дозволяє вирішувати одразу декілька важливих задач:

– забезпечення цілодобового контролю по відношенню до основних об’єктів міста;

– надання доступу до інформації про оперативну обстановку на об’єктах міської інфраструктури уповноваженим органам;

– сприяння оперативному реагуванню на зміну оперативної обстановки та дорожнього руху;

– попередження надзвичайних ситуацій та подій, можливих терористичних актів, правопорушень та злочинів;

– забезпечення взаємодії між службами міста.

Дітям, молодим матерям, людям похилого віку, жінкам та молоді неважливо, яку політичну силу представляєте міська влада. Значення має тільки те, як вона виконує свої обов’язки. Все інше – популізм та демагогія.