Понад півтора року в аварійному будинкові в місті Тальне протікає дах, розповідав Суспільному місцевий житель Микола Щур. Покрівля обвалилася торік у квітні, її залатали коштом міськради та Об’єднання співвласників будинку. Капремонт не зробили.

Місяць тому покрівлю частково відремонтували. Але, зі слів мешканця будинку Миколи Щура, дощова вода все одно потрапляє у квартири.

«Бо вони там положили жесть із боків, а там взяли оцим забризкали. Воно полопало. І воно затікає сюди, і вода затікає в квартири все одно».

У квартирах на п’ятому поверсі відстають шпалери та штукатурка, – розповідає мешканка будинку Олена Щур.

«Тут ще тверде. Сюди видно ще не поступала вода. А ось подивіться сюди, гляньте. Тут усе поздималося. Усе сиплеться. Ми його вже ліпили-ліпили, уже ліпити немає куди. І воно текло звідти й все сюди».

Стеля в кімнатах пожовкла. У квартирі запах цвілі, тому вікна постійно відкриті на провітрювання, – говорить жінка.

«Хоч дах залатали, а все одно вода просочується. Це видно по стелі, що плями збільшуються, збільшуються, збільшуються із кожним разом. Це ще дощів не було, це ще зими немає. Це сніг буде».

У під’їзді стіни також пожовкли та потріскалися. Мешканці зверталися за допомогою до міської влади. Коштів на ремонт звідти не спрямували. Олександр Карман, спеціаліст із питань надзвичайних ситуацій Тальнівської міськради говорить, що дах будинку завалився через безвідповідальність мешканців.

«Не проводилися поточні ремонти даху. Це м’який дах. Приблизно кожні два роки треба перестеляти руберойд, заливається смолою. Це звичайно коштує коштів. Перший і четвертий під’їзд, такі роботи виконували. Збирали кошти, своїми силами, другий, третій – економили гроші».

Нині ремонт будинку має зробити міська влада, – каже Олександр Карман. Додає: коштів на роботи (а це два мільйони сімсот тисяч гривень) у місцевому бюджеті – немає. В Облдержадміністрації пояснили: ремонт мають робити за рахунок держсубвенції або співфінансування із бюджету Об’єднаної територіальної громади та ОСББ.

«Логічне вирішення питання цього – це коли саме ОСББ буде брати кредит на всю суму: 2 мільйони 706 тисяч гривень. Із них, за умовою теплих кредитів, за урядовою програмою, буде відшкодовуватися лише за будівельні матеріали і лише 40 відсотків суми матеріалів. По програмі на проект передбачено один мільйон 120 тисяч. Відповідно відшкодування суми 40 процентів – близько півмільйона. Все інше ляже на плечі жителів ОСББ».

У будинку 60 квартир. Чи готове ОСББ брати кредит, ми спробували дізнатися у голови об’єднання. Двері її квартири ніхто не відчинив. По телефону вона відмовилася спілкуватися з журналістами.