На базі «Садиби Даховських» у Монастирищенському районі буде створено найбільший за площею в Україні ландшафтно-парковий музей Історії українського війська. Про це повідомив народний депутат Антон Яценко.

“Тривалий час займаюсь питанням збереження унікальної ландшафтно-архітектурної пам’ятки культури ХІХ століття – «Садиби Даховських». Вона знаходиться у центральній частині України – в селі Леськове Монастирищенського району Черкаської області.

Леськівський замок збудований у ХІХ столітті родиною польських поміщиків Даховських у стилі неоготики, який відтворює атмосферу доби Середньовіччя.

Але більше 15 років територія «Садиби Даховських» перебуває на балансі Міністерства оборони України і, на жаль, фактично ніяк не використовується. З кожним роком замок зазнає руйнувань.

Тому з метою збереження, відновлення та використання унікальної культурної пам’ятки архітектури разом з колегами-депутатами подали проєкт постанови №3581 від 03.06.2020 «Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо необхідності збереження унікального ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських» та створення на його базі державного ландшафтно-паркового музею Історії Українського Війська».

На пленарному засіданні Верховної Ради України звернувся до спікера Дмитра Разумкова та народних депутатів щодо розгляду проєкту постанови №3581 в позачерговому порядку і без обговорення.

Радий, що 335 колег-депутатів проголосували за ініційований мною проєкт постанови. Вдячний їм за підтримку!

Завдяки цьому ми зможемо зберегти та відродити унікальну пам’ятку архітектури XIX століття – «Садибу Даховських». А також створимо найбільший за площею в Україні ландшафтно-парковий музей Історії українського війська.

За допомогою існуючих музейних експонатів, історичної та сучасної військової техніки, озброєння буде відображено розвиток українського війська та армії від давніх часів до сьогодення.

Таким чином, популяризуватиметься військова історія України та підвищуватиметься рівень військово-патріотичного виховання громадян. Хоча реалізація такого масштабного проєкту триватиме близько 3-х років, але вважаю, що це того варте! Вірю, що ландшафтно-парковий музей Історії українського війська підвищить імідж України у світі.” – зазначає народний обранець.