Член топонімічної комісії Олексій Дубовий вчергове спростував міф про те, що перейменування вулиць “коштує дорого”. Про це він заявив під час прямого ефіру у студії “18000”.

blank

– Чинне законодавство України не зобов’язує вас вносити зміни у паспорт. Я, зокрема, живу на вулиці Небесної Сотні, але в мене досі у паспорті стара прописка. Це не заважає мені брати участь у виборах, користуватися послугами банків і будь-яких інших структур. Інформація про перейменування вулиць надходить до всіх необхідних реєстрів, – зазначив Олексій Дубовий.

У разі продажу майна зміна назви вулиці у документах відбудеться автоматично – новий власник після оформлення у нотаріуса отримає документ уже з новою назвою.

– Сума оплати переоформлення від цього не змінюється, – запевнив посадовець. – Єдині незручності будуть у фізичних осіб – підприємців і юридичних осіб. Їм справді треба буде внести зміни в установчі документи, але законодавство не визначає періоду, в який їм треба це зробити. Ніхто не говорить, що вам треба це зробити через тиждень чи через місяць.

Що стосується табличок з новими назвами, то їх мають замінити балансоутримувачі приміщень.

– Раніше це були СУБи, зараз це управлінські компанії, ОСББ, приватні власники домоволодінь. Думаю, свідомість наших жителів спрацює і вони це зроблять, – додав Олексій Дубовий.

Інший член топонімічної комісії, історик Сергій Шамара висловив думку, що змінювати назви вулиць, які досі в Черкасах асоціюються із “руським міром”, потрібно вже зараз.

– А коли ж тоді “на часі”, якщо досі не на часі? Зараз говорять, що мовляв треба кошти спрямувати в інше русло. Так кошти на це не витрачаються. А, чекайте, витрачаються. Пачка паперу, яка йде Олексію Дубовому на протоколи із засідання топонімічної комісії. Можу купити її особисто, – сказав Шамара.