У середу, 18 липня ц.р., до Канева завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні, пан д-р Ернст Райхель. Насамперед поважний гість відвідав Тарасову гору, де поклав квіти до могили Кобзаря, оглянув експозиції музею Тараса Шевченка, залишив відгук у книзі вражень музею та помилувався краєвидами, що відкриваються з оглядового майданчика на Чернечій горі.

Опісля в кабінеті міського голови відбулася розмова між очільником міста Канів Ігорем Ренькасом та представником Німеччини в Україні Ернстом Райхелем. В ході бесіди, зокрема, йшлося  про німецько-українські двосторонні відносини та політичну ситуацію в Україні.

Канівський міський голова І.Ренькас розповів, що понад 25 років місто Канів поєднує дружні партнерські стосунки з німецьким містом Фірзен.

– За цей час тисячі канівців відвідали німецьке місто-побратим, і навпаки – ми приймали друзів з Німеччини, – розповів І.Ренькас. – Було реалізовано низку спільних проектів. Окрім того, фірзенці надають благодійну допомогу Каневу, передаючи обладнання для лікарні, шкіл та дитсадків, закладів соціального захисту населення тощо. Також за цей період наше місто отримало дві пожежні машини, автомобілі швидкої допомоги, машину для прибирання вулиць «пилосос».

– Минулого року в рамках реалізації спільного українсько-німецького проекту, профінансованого Урядом Німеччини за сприяння Сервісної служби «Міста в єдиному світі» ТОВ «Engagement Global», проекту «Партнерство з містами України» було проведено стажування представників структурних підрозділів виконавчого комітету в муніципалітеті Фірзена, – повідомила заступник міського голови Наталія Матінова. – Метою візиту було ознайомлення зі структурою органу управління міста-партнера, а також вивчення досвіду роботи його структурних підрозділів, відповідальних за роботу з дітьми, молоддю та сім’ями, зокрема, з переселенцями тощо. Цьогоріч до Фірзена їздила канівська делегація у складі представників місцевої громадської організації, які насамперед співпрацюють з молоддю, організовують в Каневі молодіжний фестиваль.

Посол Німеччини зауважив, що його дуже тішить таке плідне, справжнє партнерство між містами, що насправді є далеко не скрізь.

Поцікавився пан Ернст Райхель, як проходить на місцях реформа децентралізації, оскільки Німеччина курує цей процес в Україні.

– Вийшов Закон України і ми повинні його виконувати. Проводимо відповідну роботу. Так на початку планувалося об’єднання Канева з чотирма сільськими радами Канівського району. Все було майже готово. Утім, в останній момент усе зірвалося. Тобто, був вплив ззовні. Звичайно, є великі корпорації, які мають свої інтереси на цих територіях. Можливо, народні депутати «хвилюються» за свої округи і теж «вставляють палки в колеса», – розповів про ситуацію, що склалася з об’єднанням територіальних громад у Каневі міський голова.

Пояснив І.Ренькас, що відповідна реформа не передбачає для Канева якогось особливого покращення.

– За нашими спостереженнями ситуація змінюється позитивно насамперед для села і міст, які не є містами обласного значення, – говорить міський голова. – Канів відчув значне покращення 4 роки тому, коли держава віддала нам акцизний податок. Наразі ж передаються лише зобов’язання – школи, забезпечення медикаментами, перевезення пільговиків…

Також в ході бесіди обговорювали питання будівництва Шевченківського центру, відновлення транспортного сполучення по Дніпру. Порушили в ході розмови й тему міжнародного економічно-гуманітарного форуму Ukrainian ID, що проходив у Каневі 7 липня ц.р.

– Дуже шкода, що я не зміг бути присутній на цьому заході. Хоча чув, що форум видався досить успішним. Наступного року, якщо графік мені дозволить, я буду обов’язково, – наголосив пан Посол та подякував за дружній прийом.