У Черкаському зоологічному парку у неділю, 7 жовтня, близько дев’ятої години ранку виникла пожежа у павільоні дрібних птахів та мавп. Загорання виникло на даху, де розміщена вентиляційна система. Внутрішні приміщення, де перебували тварини і птахи, меблі, комп’ютерна техніка не постраждали.

Як розповів директор цього комунального підприємства Євген Ван, про надзвичайну події відразу були сповіщені чергові караули Черкаського міського відділу, а також оперативно-координаційний центр Управління ДСНС, які оперативно прибули на місце та приступили до гасіння пожежі.

Завдяки цьому вдалось попередити поширення полум’я на інші споруди зоопарку. Оскільки через їх щільне розташування існувала реальна загроза  потрапляння у вогняну пастку й інших вольєрів. Зокрема, неподалік знаходяться леопарди, які теж могли постраждати.

Поки що, підтверджена загибель одного птаха. За словами доглядачів, кілька десятків цінних птахів вдалось врятувати, але частину птахів, що знаходилися у безпосередній близькості від вогню, аби вони не загинули довелось випустити.

На місці пожежі працюють фахівці дослідно випробовувальної лабораторії. Причини загорання встановлюються.

Підтверджує зазначену інформацію і директор зоопарку, зауважуючи, що малі птахи, яких довелось випустити, аби врятувати їм життя, повернулись до зоопарку. Частину вже вдалось спіймати та повернути до вольєрів.

Євген Ван припускає, що спровокувати таку надзвичайну подію могли гризуни, які напередодні зими активно скупчуються на території зоопарку, де тепло і багато корму. В пошуках їжі ті пошкоджують не лише дошки, але й перегризають дроти, що могло спричинити коротке замикання в мережі і призвести до пожежі.

Водночас Євген Леонідович наголошує, що працівники зоопарку вже приступили до усунення наслідків і сподівається власними силами, орієнтовно, в найближчі два тижні відновити зруйнований дах. Загалом, площа зимових приміщень для птахів та мавп, яка постраждала від вогню, становить близько 120 квадратних метрів.