Прес-конференція Голови правління Пенсійного фонду України Євгенія Капінуса відбулася в Пенсійному фонді України. До завершального заходу прес-туру долучилися керівники регіональних управлінь Пенсійного фонду, журналісти м. Київ, Київської, Чернігівської та Черкаської областей.

Спікер заходу Євгеній Капінус окреслив основні напрямки розвитку Фонду на найближчий час. Наголосив, що вдосконалення роботи веб-порталу передусім спрямоване на те, аби весь спектр послуг громадяни могли отримувати через інтернет:

– Пенсійний фонд обслуговує практично всі верстви населення. Це не лише пенсіонери, а й застраховані особи та роботодавці. Тому зараз увага зосереджена на максимальному спрощенні послуг та їхньому наданні в електронному вигляді. Для цього запроваджено сервіси смс-інформування, отримання довідок із підтвердженням QR-кодом, створено кабінет роботодавця. Завдяки цим сервісам громадяни можуть якомога швидше і зручніше користуватися послугами Фонду, – зазначив Голова правління Пенсійного фонду України.

Під час прес-конференції начальник головного управління Фонду в Черкаській області Світлана Зінник поінформувала представників медіа, що на Черкащині на 01.04.2019 обліковується 407,5 тис. пенсіонерів, із них – 87,7 тис. (21,5%) – працюючих. У області зареєстровали всього 46 901 користувача веб-порталом, із них: 46 181 фізичну особу і 720 юридичних осіб. Протягом минулого року кількість користувачів збільшилась на 63%, а у 2019 році на веб-порталі їх зареєструвалося вже 2 516. Послугою смс-інформування користуються 25 230 громадян області. Вони отримують повідомлення щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, про накопичений страховий стаж та сплату страхових внесків роботодавцями.

– Головна особливість веб-порталу – це оперативність та можливість контролювати свого роботодавця. Реєстрацію краще не відкладати. Питання, які можна вирішити зараз, не завжди вдається врегулювати в майбутньому (наприклад, коли роботодавець уже ліквідований, а підтверджуючі документи відсутні). Можливості такого електронного сервісу дозволяють тримати руку на пульсі. Під час деклараційної кампанії в області значна кількість державних службовців уже скористалася інформацією щодо своїх доходів за допомогою веб-порталу, – наголосила Світлана Зінник.

Журналістам також повідомили, що цього року Пенсійний фонд ініціював проведення акції «Зареєструй на веб-порталі Фонду своїх рідних», покликану ознайомити якомога більше коло людей з перевагами користування електронним сервісом.