Під керівництвом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо завершення навчального року 2023/2024 років і підготовки до наступного.

Учасники заслухали інформацію міністра освіти і науки Оксена Лісового щодо відновлення освітніх закладів, забезпечення їх укриттями, забезпечення учнів підручниками й шкільними автобусами. За інформацією МОН, у 2024 році очно працюють понад 7,3 тисячі шкіл (58%), де навчається більш ніж 1,7 млн учнів. 2,4 тисячі (19%) шкіл працюють дистанційно та 2,8 тисячі (22%) — змішано.

Денис Шмигаль нагадав, що цьогоріч Уряд передбачив 2,5 млрд грн на облаштування безпечних умов у школах. Як повідомили в МОН, уже розподілено кошти на 50 проєктів. Загалом укриттями забезпечено 10,5 тисяч шкіл. У понад 5 тисячах є умови для організації навчання в сховищах.

Крім того, 1 млрд грн цьогоріч Уряд виділяє на придбання шкільних автобусів.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко під час наради поінформував про забезпечення безпечних умов перебування учнів у закладах освіти.

МОН у свою чергу доповіло, що наразі в закладів освіти є більш як 12 тисяч генераторів. На кінець навчального року приблизно 50% шкіл могли забезпечити освітній процес завдяки альтернативним джерелам живлення.

Прем’єр-міністр дав завдання керівникам областей обстежити освітні заклади на предмет їхньої готовності до наступного опалювального сезону.

Учасники наради приділили увагу питанню безбар’єрності в освітніх закладах.

Ще одна важлива тема — навчання українських дітей за кордоном.

«Маємо надати їм усі можливості для вивчення української програми та збереження зв’язків із батьківщиною», — підкреслив Денис Шмигаль.

Серед іншого, обговорювалися з керівниками областей проблемні питання та рішення, що необхідні для гарантування безпечного освітнього процесу.

За підсумками наради прем’єр-міністр дав завдання міністерствам опрацювати озвучені пропозиції з кожного питання та винести відповідні рішення на розгляд Уряду.