У Черкасах волонтери збирають допомогу для тварин, які живуть на лінії фронту. Місцеві зоозахисники продають патріотичні наліпки, щоб закупити для них їжу, розповіла Суспільному волонтерка Валентина Калініна.

blank

Серед наліпок є на котячу тематику, з танком і ромами, з котом-прикордонником та російським військовим кораблем, соняхами, псом Патроном.

Дизайн розробила черкаська ілюстраторка Ірина Жучок.

За її словами, кожне із зображень – це історія, яку пережили українці під час війни.

“Взагалі сюди ввійшли, мабуть, якісь певні героїчні моменти, які запам’яталися всім українцям, це звичайні люди, і наші захисники мужні, і якісь смішні, ставши історією, меми”, – розповіла ілюстраторка.

Зоозахисниця Валентина Калініна розповіла, що вигадали таку акцію, аби зібрати кошти на допомогу тваринам, які живуть у місцях, де тривають активні бойові дії.

“Ми допомагаємо зооволонтерам із півдня, Миколаєва, Херсона, Харкова та інших міст. Там, де ситуація погіршилася не тільки кількістю тварин на вулицях, а із кормом у них проблеми. В них із цим великі проблеми, бо є міста, де корм купити неможливо. То ми надсилаємо посилки, люди отримують корм і годують тварин”, – пояснила зоозахисниця Валентина Калініна.

Патріотичні наліпки волонтери продають у черкаських зоомагазинах. Власниця одного з них Надія Сватєєва розповіла, що люди з радістю доєднуються до такої ініціативи. Окрім покупок для своїх домашніх тварин, допомагають ще й тим, кому пощастило менше.

“Багато хто взагалі не бере наліпки. Якщо немає 50 гривень, то кидають 20 гривень, скільки є. Дуже багато людей хочуть допомогти. А після реклами у фейсбуці цілеспрямовано приходили по наліпки”, – пояснила Надія Сватєєва.

Черкаські зоозахисники мають десятки фото та відеозвітів від волонтерів, які отримали посилки. За їхніми словами, таке відео мотивує працювати далі, аби врятувати ще не одне життя.