Прокуратура зобов’язала через суд одне з товариств Черкащини сплатити на користь департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради майже 600 тис. грн за нікчемними додатковими угодами про збільшення ціни на продукти харчування, що постачалися до навчальних закладів міста Черкаси.

Так, за версією слідства товариство, здійснюючи постачання товарів до закладів дошкільної освіти упродовж 2019 – 2020 років, після укладення договору закупівлі незаконно збільшило ціну на окремі продукти харчування, як наслідок, безпідставно отримало бюджетні кошти.

Черкаською обласною прокуратурою в суді доведено факт порушення сторонами угоди відповідно до вимог частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» та незаконної зміни істотних умов договору за відсутності коливання ціни на ринку в бік збільшення.
Відповідно господарським судом Черкаської області зобов’язано суб’єкт господарювання сплатити до бюджету незаконно отримані кошти, що призведе до наповнення бюджету міста на понад півмільйона гривень.