Кам’янським районним судом задоволено позов прокурора, спрямований на недопущення позаконкурентного набуття в користування значних площ земельних ділянок під виглядом їх використання для городництва. Інформує пресслужба обласної прокуратури.

Чинним законодавством передбачено, що передача земель комунальної власності у користування відбувається на торгах на найбільш вигідних умовах для територіальної громади з метою наповнення місцевого бюджету. Натомість задля уникнення цієї процедури громадяни та юридичні особи вдаються до різних схем та оборудок.

Зокрема, Смілянською окружною прокуратурою встановлено, що засновник одного з фермерських господарств на Кам’янщині на позаконкурентній основі отримав у користування на 15 років понад 65 га земель, так би мовити, для городництва, відразу передавши їх своєму фермерському господарству, яке таким чином уникло земельних торгів.  Хоча за законом площа земельної ділянки, яку громадянин може взяти в оренду для городництва без застосування конкурсної процедури, не повинна перевищувати 0,6 гектара.

Звернувшись з позовом до суду, прокурор довів незаконність рішення органу місцевого самоврядування про надання в оренду землі, наявність підстав для визнання недійсними договорів її оренди та необхідність повернути земельні ділянки загальною вартістю понад 330 млн грн на користь територіальної громади.