15 будівель, що стоять пусткою у Черкаському районі, можуть стати житлом для евакуйованих через війну людей. Також знайшли зо три десятки земельних ділянок для зведення помешкань, розповіла Суспільному керівниця відділу архітектури та містобудування райдержадміністрації Наталія Темченко.

blank

Із Херсону на Черкащину місяць тому переїхала родина Чечіль із семирічною Евеліною. Із житлом їм допомогла громада, розповіла Анна Чечіль.

“Сільська рада допомогла нам із проживанням у цьому будинку. Ми дуже раді, дуже вдячні. Не всім так щастить, як нам, тому що вже всі будинки пороздавали”.

За словами голови громади Володимира Ховайби, у районі станом на 17 травня проживає тисяча евакуйованих із інших регіонів. Приватних осель уже бракує, а ось триповерхівка в центрі села – пустує.

“Ця будівля із 2000 року. Тоді колишній колгосп найняв інвесторів, вони зробили, втім будівництво не закінчене. Років 10 тому, за свідченнями людей, там труби були прокладені, каналізація. Практично було все. Зараз лишилась вигрібна яма і каналізація, а труб немає там”.

18 тутешніх квартир нині без господарів. Серед мешканців — тільки птахи, які звили тут гнізда. Вікна потрощені, а кімнати завалені сміттям. Втім замість цього безладу можна облаштувати оселі для людей, які були змушені тікати від війни, вважає керівниця відділу містобудування та архітектури Черкаської райдержадміністрації Наталія Темченко:

“Ведуться перемовини з власником цього будинку, тому що так сталося, що власник змінився. Попередній власник був готовий нам продати ще років 7 назад, щоб держава чи місцева влада добудувала все. І щоб надали житло для людей”.

Таких будівель, за словами Наталії Темченко, у районі 15. Також знайшли три десятки земельних ділянок, де можна звести помешкання. Тепер чекають розпорядження Кабміну:

“У нас у Черкаському районі є об’єкти державної й приватної власності. На сьогодні ми ще не знаємо який це буде механізм. Це буде спрощена система. Виділення земельних ділянок так само буде. І будемо будувати відповідно до законодавства”.

Як тільки почнуть роботи в будинку, то відразу прийде на допомогу – обіцяє херсонець Євген Чечіль.

“Будемо відбудовувати нашу Україну”.