Міністерство цифрової трансформації повідомило, які цифрові інструменти в боротьбі з коронавірусом збираються запроваджувати в Україні.

Серед нововведень – QR-системи для моніторингу ситуації в публічних місцях, електронний рецепт на антибіотики і новий чатбот, який буде моніторити наповненість лікарень. Зокрема, цей чатбот підкаже бригаді швидкої допомоги, в яку установу везти пацієнта.

Також змінюються правила ПРЦ-тестування, написав глава Мінцифри Михайло Федоров на своїй сторінці в Facebook.

“Електронні направлення на ПЛР-тестування. Інструмент вже працює в поліклініках, готуємо функціонал для “швидких” і стаціонару. Це дозволить моніторити результати тестування і терміни дії тесту”, – уточнив Федоров.

Контролювати самоізоляцію українців допоможе додаток “Вдома”. Його теж чекає оновлення. У новому додатку люди будуть вказувати симптоми, а Центр громадського здоров’я – аналізувати стан людини. За задумом Мінцифра, це розвантажить сімейних лікарів і дасть можливість якомога швидше реагувати на погіршення стану здоров’я пацієнта.

У коментарях люди переважно позитивно оцінюють пропозиції міністерства. Тільки до QR-кодів вони поставилися скептично.

“QR-коди ні в якому разі не повинні бути обов’язковими, виключно на добровільній основі. Більш того, вони марні будуть в цілому, бо якщо я приходжу в ТРЦ, і потім виявляється, що в цей час була людина з ковідом взагалі на іншому поверсі, і мені прийде повідомлення, а сенс якщо ми взагалі не контактували?” – висловив свою думку користувач Руслан Власенко.

На його думку, після отримання повідомлення людина повинна сама стежити за своїм здоров’ям та (у разі необхідності) робити тест на коронавірус.