Змінився порядок повірки та обслуговування комерційних приладів обліку тепла та гарячої води. Комерційні прилад – це мається на увазі ті, що встановлені не у квартирах громадян, а на будинку. Це відбулося відповідно до змін до закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

– За ці прилади комерційного обліку – за їх обслуговування та повірку –громадяни повинні платити внески, які нараховуються з розрахунку один раз на квартал за відповідною методикою. Це невелика плата, що ділиться не на квадратні метри, а на особові рахунки, тому неважливо, чи це однокімнатна, чи багатокімнатна квартира. Ця плата складатиме від 5 до 30 гривень за рідким виключенням. Більше платитимуть ті, у кого в будинку менше квартир, – роз’яснив директор комунального підприємства КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась, інформує прес-служба підприємства.

За словами керівника підприємства, дещо більше платитимуть мешканці будинків, де встановлені індивідуальні теплові пункти. Це пов’язано з тим, що за ці прилади обліку платиться кредит і плата за обслуговування кредиту також включається в цей розрахунок. Водночас ті, де встановлені ІТП, менше платитимуть за тепло – мінімум на 20%.

– З іншого боку, громадянам не доведеться перевіряти лічильники. Це обов’язок теплопостачальника. Розмір внесків має затвердити виконавчий комітет Черкаської міськради, – зазначив Павло Карась.

Раніше повірку здійснювали за рахунок тарифу. Але цього року законодавець

прибрав суму з тарифу, вважаючи, що є певна несправедливість, мовляв, той хто більше споживає тепла, платить більше за повірку приладів, хоча повірка не залежить від кількості спожитого тепла.

– Можливо раніше було легше в тому сенсі, що не доводилося робити певні розрахунки, погоджувати їх, пояснювати людям зміни, але законодавець прийняв рішення і ми зобов’язані діяти відповідно до вимог закону, – роз’яснив Павло Карась. – Сподіваюся, люди поставляться з розумінням до ситуації, бо з їх тарифу забрані кошти, а це був ресурс підприємства для виконання робіт.

Важливо те, що незначна частина будинків, в яких немає приладів обліку, повинні будуть робити внесок на встановлення таких приладів. Це буде окремий платіж. А згодом люди платитимуть за обслуговування – раз в квартал. Все це має вже запрацювати до кінця року. Адже у разі відсутності приладів обліку на будинки накладатиметься штраф з початку нового опалювального періоду.