Досудовим розслідуванням встановлено, що неодноразово раніше судимий 37-річний уманчанин у грудні 2019 року, близько 3-ї ночі, перебуваючи на території одного із парків міста Умань, усвідомлюючи протиправність своїх дій, представився 18-річному потерпілому працівником поліції, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, з метою викрадення чужого майна, для огляду отримав від останнього біометричний паспорт громадянина України та мобільний телефон вартістю 2 тис.грн., після чого відкрито викрав вказане та втік у невідомому напрямку.

30 березня 2020 року Уманською місцевою прокуратурою відносно вказаного зловмисника затверджено та скеровано до Уманського міськрайонного суду Черкаської області обвинувальний акт за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України (відкрите викрадення чужого майна (грабіж), вчинений повторно) та ч. 3 ст. 357 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння  будь-яким способом паспортом).

Довідково: санкцією ч. 3 ст. 357 КК України передбачено покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до трьох місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Санкцією ч.2 ст.186 КК України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до шести років.

Повідомляє пресслужба Уманської місцевої прокуратури.