Як ми вже повідомляли, 1 жовтня до Дня захисників та захисниць України у Черкасах на площі Слави було урочисто відкрито Стелу пам’яті нашим загиблим землякам. На ній – портрети та прізвища полеглих воїнів з Черкас, які віддали свої життя за незалежність та суверенітет України.

Серед учасників акції було багато батьків, дружин, дітей, родичів наших полеглих Героїв. Не стримуючи сліз, вони вдивлялися в обличчя своїх рідних, клали квіти, згадували про своїх найрідніших…

blank

Серед них, мати загиблого Героя Олександра Гвоздя – Ірина Горенко. «Стіну пам’яті встановили з ініціативи  родин загиблих воїнів, яку підтримав міський голова Анатолій Бондаренко, – розповідає пані Ірина. – Ми просили Анатолія Васильовича встановити цю Стелу саме на площі Слави. Сім’ї брали активну участь в обговоренні, як вона має виглядати. На Стелі світлини наших Героїв і, здавалось, що сьогодні вони були разом з нами. Хочу щиро подякувати міському голові Анатолію Бондаренку, керівникові  патронатної служби Миколі Добровольському за постійну дієву підтримку. У міській раді  з їхньої ініціативи створено підрозділ, що опікується родинами загиблих (кабінет 106). Там працюють Олена Ложешнікова, Русудана Павліченко, до яких родини загиблих завжди можуть звернутися за будь-якою допомогою, знаючи, що їх почують і підтримають».

Прийшла на відкриття Стели пам’яті Олена Демченко, мати загиблого Героя – молодшого сержанта Володимира Демченка. Вона розповідає: «Є на стелі й портрет мого сина – Володимира. Він загинув у травні 2022 року в Донецькій області біля села Новоселівка. Йому було лише 25 років…  Добре, що вклонитися пам’яті наших Героїв прийшло багато людей. Хочу подякувати міському голові за всебічну підтримку родин загиблих воїнів».

Після вшановування воїнів на площі Слави, заходи традиційно відбулися біля місць поховання на Алеї Героїв. Там військовий капелан Назарій відслужив поминальну панахиду за полеглими захисниками і окропив кожну могилу святою водою.

У цей день пам’яті і свята українського козацтва міський голова запросив родини безкоштовно відвідати зоопарк. Для багатьох діток близьке знайомство з тваринами було першим в житті і малеча отримала заряд позитивних емоцій.

– Дякую містянам, міському голові за гідне вшанування пам’яті наших Героїв, – ділиться враженнями дружина загиблого Героя, мати двох синів, які зараз боронять рідну Україну, Лариса Сергєєва. – Важливо, що віддати шану їм прийшло багато людей, що Стела пам’яті встановлена на святому місці. Можна зайти до церкви помолитися. Пошанування пам’яті загиблих було по домашньому теплим. Ми всі стали, як єдина родина, рідні та близькі, нові сім’ї відчули нашу єдність та підтримку один одного. Окрема подяка Анатолію Бондаренку за надання транспорту до кладовища та зоопарку. Відвідування зоопарку дало море позитивних емоцій, які так зараз нам усім потрібні…