Син головного рабина України Йосеф Асман у коментарі УНН розповів, що паломники витрачають близько 400 доларів на квитки до та з Умані, щоб відвідати могилу цадика Раббі Праведного Нахмана із Брацлава на свято Рош-га-Шана. Він додав, що деякі брацлавські хасиди збирають на квитки прямо в аеропорту.

“Зрозуміло, що людина, у якої є гроші, то вона сама це (приїзд до Умані – ред.) зробить. Але я буквально кілька днів тому прилетів сюди, і в аеропорту стояли хлопці та збирали гроші, щоб поїхати до Умані. Так, є такі теж, які збирають прямо в аеропорту, щоб прилетіти до цадика… Вони стоять і просять: “Допоможіть полетіти до Умані”. І кожен дає по долару-два, і він летить”, – сказав Асман.

За його словами, в аеропорту переважно збирають кошти діти-вихідці з важких сімей, які хочуть відвідати могилу цадика. Син головного рабина України розповів, що ціна квитка залежить від того, чи паломники подорожують власним авто, чи автобусом, чи потягом.

“Квитки в Європу вони так само як для всіх коштують. Тобто тільки додаэться подорож всередині, проходження кордонів. Це додає декілька сотень доларів до суми квитка. У той час, коли квитки недорогі, то вони, наприклад, коштують по 200-250 доларів в один бік.. Іноді бувають просто божевільні ціни, щоб доїхати до Кишинева”, – сказав він.

Асман зазначив, що брацлавські хасиди прагнуть відвідати Умань на Рош-га-Шана, бо там похований цадик Рабі Нахман, який сказав, що за тих, хто приїде до нього на могилу на честь свята, він “буде молитися на престолі Всевишнього, щоб йому пробачили всі гріхи”.