За регламентом спостережень, які проводить метеостанція у м. Черкаси Черкаського обласного центу з гідрометеорології, визначались такі показники радіоактивного забруднення приземної атмосфери:

-сумарна бета активність атмосферних випадінь;
-вміст цезію 137 і стронцію 90 у випадіннях;
-радіаційний фон (потужність експозиційної дози гамма – випромінювання, далі по тексту ПЕД).

В цілому за вересень сумарна бета-активність атмосферних  випадань на поверхню землі (на один м2) становить 42,8 Бк/м2. У порівнянні з минулим місяцем та вереснем 2018 року без суттєвих змін.

Впродовж вересня добові значення щільності бета-активних випадань коливались в межах 0,9 – 1,8 Бк/м2 за добу, максимальний вміст бета-випромінювачів спостерігався у пробах, відібраних 1-2 та 7-8 листопада. Середньомісячне значення щільності радіоактивних випадань становить 1,4 Бк/м2 за добу. Високим рівнем радіоактивного забруднення вважається щільність сумарної бета-активності радіоактивних випадань, що перевищують 110 Бк/м2 за добу (по результатах першого виміру після відбору).

Натепер сумарна бета-активність приземного шару атмосфери визначається переважно радіонуклідами природного походження (ізотопами урану, торію та продуктами їх поділу).

Щільність випадань цезію-137 у 2019 році не перевищувала 0,4 Бк/м2  за місяць, а вміст стронцію 90 – 0,13 Бк/м2  за місяць.

Радіаційний фон впродовж жовтня 2019 року знаходився в межах 10-14 мкР/год при середньому значенні за місяць 11,7 мкР/год, без суттєвих змін у порівнянні з минулим місяцем та жовтнем 2018 року.

Контрольний рівень природного гамма фону (ПЕД) становить 25 мкР/год.

Отже, впродовж жовтня 2019 року у м. Черкаси значення радіаційного природного фону коливались в межах 10 – 14 мкР/год і не перевищували значень минулого п’ятирічного періоду.