Дними у Тальнівській міськраді на Черкащині відбулося засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому ухвалили рішення про режим роботи закладів дошкільної освіти Тальнівської громади. Інформує видання “Вісті Черкащини”.

blank

Отже, дитячі садочки відчинятимуться почергово (за потреби), зверніть увагу – заради безпеки тільки ті, у яких є укриття. Не виключено, що бажаючих водити дітей у сільські та міські дитсадочки побільшає, адже до громади прибули внутрішньо переміщені особи з малечею. За словами очільниці відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міськради Раїси Карман, робота дитсадків у очному режимі – необхідність, оскільки батьки працюють, а дітей часто нема з ким залишати вдома. Зараз у місті працює черговий садок «Берізка» (повний день, з повним пакетом харчування – воно безкоштовне на період воєнних дій). Його відвідують 35 вихованців, а це 69% наповнюваності дитсадка (для порівняння, спочатку батьки водили 4-6 діток, нині 80% опитуваних батьків готові водити малюків до закладу). Наступним планують відкрити «Ромашку», поки він працюватиме до обіду, дітей не харчуватимуть. Окрім цього, буде організоване підвезення дітей до цього дитсадка зі Здобутку.

Сільські дитсадочки поки теж працюватимуть у такому ж режимі – з короткостроковим перебуванням, без харчування. Найперше, потрібно побачити, якою буде відвідуваність. Якщо садки будуть наповнені, надалі у них можуть запустити повний робочий день з харчуванням.

Щодо безпеки у закладах освіти, Раїса Михайлівна була відвертою, зазначила, що в жодному дитсадку немає бомбосховища, натомість наявні укриття.

Також вели мову і про санітарне обстеження працівників харчоблоків дитячих садочків. Як стало відомо, наразі його пройшли працівники «Казки», «Сонечка» та «Світлячка» (м. Тальне). Зараз, як зазначила Раїса Михайлівна, казначейство не проводить платежі по незахищених статтях, тож таке обстеження люди проходять за власним бажанням за власний кошт. Варто зауважити, що подібні обстеження працівники харчоблоків проходять раз на рік, планово, тож наявні результати (минулорічні) ще будуть дійними до 18 серпня.