Сьогодні, 20 травня на урочистому засідання Верховної Ради України відбулася інавгурація Володимира Зеленського.

Засідання в парламенті розпочалося з виконання Гімну України. Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук оголосила офіційні результати виборів Президента України.

Голова Конституційного Суду України Наталія Шаптала привела новообраного Президента до присяги українському народу. Володимир Зеленський виголосив присягу, поклавши руку на Конституцію України та Пересопницьке Євангеліє. Опісля новообраний Президент скріпив текст присяги підписом.

Володимиру Зеленському вручили символи президентської влади – Знак Президента України, Печатку Президента України та Булаву Президента України, а також посвідчення Президента України.

Зазначимо, що Володимир Зеленський наймолодший Президент України – 41 рік, до нього наймолодшим був Петро Порошенко, який склав присягу у 48 років.

Під час свого виступу новообраний Президент України звернувся до парламентарів із проханням прийняти Закон про скасування депутатської недоторканості, Закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та новий Виборчий кодекс.

А також, попросив Верховну Раду звільнити з посад Голову Служби безпеки України, Генерального прокурора України, Міністра оборони України.

“Це не весь список, але для початку цього досить. У вас на це буде 2 місяці. І оскільки ви призначили інавгурацію на понеділок – робочий день, то вечірок не буде. Будем працювати. Я розпускаю Верховну Раду VIII скликання. Слава Україні!” — завершив свою промову Зеленський.

Президент також закликав Кабінет міністрів України подати у відставку.

Між тим, як зазначає у коментарі “Прочерку” черкаський експерт Максим Михлик, законних підстав для розпуску парламенту практично немає.

“Як пишуть столичні ЗМІ, поки лиш мають відбутися консультації президента України Володимира Зеленського з парламентськими фракціями щодо розпуску Верховної Ради, про який він заявив на засіданні парламенту. Тож прогнозувати, яка буде ситуація в разі розпуску парламенту – складно. Станом на зараз Указу не було. Є лиш заява з трибуни. Тож поки немає документу, складно прогнозувати терміни. Чи буде Указ взагалі? Та й що буде в Указі? Бо підстав для розпуску не так і багато і вони знаходяться в “сірій зоні”. Тобто не все чітко і конкретно. Якщо ж розпуск ради таки узгодять, то комусь це піде на користь, комусь – ні. Наприклад, в Порошенка і Зеленського штаби розгорнуті, а от таким новим об’єднанням на зразок Вакарчука треба ще час для розкрутки”, – зазначив Максим Михлик.