Про вишитий рушник, якому більше 93-ох років, розповіла нам жителька Тального на Черкащині Галина Прихода. Його історію вона знає зі спогадів своєї мами Любові Покрищенко 1930 року народження. Пригадує, як вона розповідала їй, що цей рушник вишили ще її мама та бабуся. Найцікавіше, що це була серія рушників, на яких була вишита вся п’єса «Наталка Полтавка» Івана Котляревського, розповідає видання “Вісті Черкащини“.

– Він був не один, а кілька, та зберігся аж до цього часу тільки цей рушник. У 1930-му році, коли моя бабуся була вагітною мамою, вона підв’язала собі цим рушником живіт. Саме тоді до них в дім прийшли розкуркулювати і забирали в них все, що вони мали. Дід тримав двоє коней, яких дуже любив, та корову і коли побачив, що все це забирали, то його серце не витримало цього і в той же день він помер, що дуже боляче. Тоді ж з хати винесли всі речі і різні горнятка, і вишиті рушники, а цей рушник залишився, – розповідає пані Галина.

Відтоді, каже наша співрозмовниця, її мама дуже цінувала і берегла його. Завжди перед Великоднем прала та чіпляла на ікони. Та коли мами вже не стало пані Галина забрала його додому. Розповідає, що її мама так, як і бабуся, і прабабуся дуже красиво вишивала, тому було дуже багато вишивки. Деякі речі не збереглися до цього часу, а от саме цей рушник, як зауважує пані Галина, є дуже цінним для неї.

Скільки точно йому років жінка не знає, бо 93-ри роки тому він уже був вишитий та ще й не один, бо на рушниках була вся п’єса «Наталка Полтавка» в епізодах, а це тяжка та клопітка праця. Тому пані Галина вважає, що цьому рушнику може бути більше ста років, а враховуючи те, яким дивом він вцілів до нашого часу, то й справді є дуже цінним та унікальним.