19 липня в КНП “Перша Черкаська міська лікарня” рятувальники провели масштабні навчання щодо дій пожежно-рятувальних підрозділів на випадок пожежі. Повідомляють у ДСНС Черкащини.

Традиційно, перед початком заходу рятувальники ознайомилися з технічною характеристикою об’єкту.

Головний лікар Тимофій Тронц характеризуючи заклад, зробив акцент на специфічних особливостях лікарні, які у випадку ліквідації надзвичайної події мають велике значення для ефективних дій спеціалізованих служб екстреного виклику, – системах енергоживлення, водопостачання, шляхах під‘їзду та евакуації, системи раннього виявлення та сигналізації, забезпеченість приміщень первинними засобами пожежогасіння та вміння ним користуватися обслуговуючим персоналом. Звісно, рятувальників, для яких першочерговим завданням завжди є порятунок людей, також цікавила кількість персоналу та хворих, що цілодобово перебувають на лікуванні.

blank

Навчання дозволили відпрацювати практичні дії по ліквідації пожеж і порятунку людей на об’єктах з масовим перебуванням людей, перевірити можливості техніки яка є на озброєнні Черкаського гарнізону пожежно-рятувальної служби до порятунку людей з висот. Важливо також було відпрацювати взаємодію пожежних підрозділів зі службами життєзабезпечення міста.

Рятувальники, у відповідності до планів та тактичних схем провели інженерне вивчення об’єкту та бойове розгортання наявних сил та засобів, передбачених для ліквідації такого роду пожеж.

blank

Під час ознайомлення із схемами проїзду та наявними вододжерелами були відпрацьовані методи проведення розвідки, евакуації пацієнтів та забору води.

Під час навчань також були перевірені дії персоналу лікарні з оповіщення про пожежу та евакуації пацієнтів та обслуговуючого персоналу. Водночас, із медичними працівниками було проведено тренування із первинними засобами пожежогасіння.

blank

Через сильне задимлення більшість вправ рятувальники виконували у складі спеціальних ланок газодимозахисної служби із включенням у апарати на стиснутому повітрі. Саме такі мобільні підрозділи є найбільш ефективними у випадку масштабних пожеж на об‘єктах з масовим перебуванням людей, особливо в умовах непридатного для дихання середовища.

Значну увагу під час навчань було приділено відпрацюванню евакуаційних заходів, особливо з висот та із відділень, в яких знаходяться хворі із обмеженими фізичними можливостями.

Загалом в навчаннях взяли участь 50 фахівців Управління ДСНС та Черкаського міськрайонного відділу, а також 7 одиниць спеціальної та пожежної техніки серед яких одна ЧІПБ ім.Героїв Чорнобиля та близько 40 курсантів навчального закладу разом із професорсько-викладацьким складом.

blank

Аналізуючи результати навчань, керівник навчань — перший заступник начальника Управління ДСНС України у Черкаській області, Сергій Озеран високо оцінив досвід, який вдалось набути під час тренування, водночас він висловив упевненість у тому, що: – «У випадку реальної надзвичайної ситуації, кожна із служб, і адміністрація і обслуговуючий персонал закладу і рятувальники повинні діяти злагоджено, впевнено, та ефективно, саме від цього залежить і ліквідація пожежі і безпека хворих».