19 вересня в рамках круглого столу, співробітники Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області та Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаської міської ради обговорили питання щодо організації заходів безпеки у навчальних закладах міста.Під час виступу перед керівниками освіти начальник міськрайонного відділу Управління ДСНС Андрій Хижняк,  наголосив, – Мушу зазначити, що стан пожежної безпеки в ряді навчальних закладів міста Черкаси не відповідає вимогам, а керівники шкіл не можуть або не хочуть забезпечити їх виконання у повній мірі.

Більшість шкіл у місті не мають пожежної сигналізації, а  якщо вона навіть і є  – то знаходиться у непрацюючому стані, адже на її обслуговування потрібні чималі кошти. Тому, одним із важливих питань, яке постало під час круглого столу, вирішення проблемних питань щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій під час учбового процесу.

Зазвичай адміністрація в школах виконує лише ті пункти припису, які потребують менших грошових витрат, – обладнують приміщень первинними засобами пожежогасіння, слідкують за шляхами евакуації, вивчають і дотримуються інструкцій техніки безпеки.

Під час обговорення було наголошено на порушеннях норм пожежної безпеки, які становлять реальну небезпеку виникнення пожеж, а відтак життю і здоров’ю дітей.