Щорічно 21 листопада в усьому світі відзначається День рибальства. Це свято тих, хто присвятив своє життя риболовлі, тих для кого вона є професією, азартним хобі і спортом, а також являється особливим способом єднання душі з природою.

У наш час рибальство залишається дуже цікавим і поширеним захопленням, особливо це стосується чоловіків. Багато людей цим займаються професійно. На сьогодні рибальство є досить великою галуззю промисловості, при цьому вона включає не лише лов риби з метою її споживання, але також і для виробництва риб’ячого жиру.

Рибне господарство України – важливий сектор економіки, сучасний індустріальний комплекс, який дає країні понад 100 найменувань цінних продуктів харчування з океанічної і прісноводної риби та інших дарів моря.

На сьогоднішній день вилов риби є прибутковим і цікавим заняттям, як для рибалок-одинаків, так і для риболовецьких суден, оснащених сучасним обладнанням і мають великий штат співробітників.

Професія рибалки дає також можливість для організації підприємницької діяльності та самозайнятості.

Якщо ви бажаєте професійно займатись розведенням та збутом риби, ви можете скористатись можливістю відкрити власну справу.

Служба зайнятості допомагає у відкритті власної справи.  До початку підприємницької діяльності безробітних навчають основам підприємництва, бізнес-планування та самозайнятості. Здійснюється професійна підготовка та перепідготовка за професіями, спеціальностями, які дають можливість займатися підприємницькою діяльністю та започаткувати власну справу.

У  поточному році за сприяння служби зайнятості пройшли навчання та професійну підготовку за напрямком «Сучасні методи та біологічні особливості розведення прісноводних видів риб та використання знарядь вилову» та «Охорона праці для робітників риболовних підприємств внутрішніх водойм» 262 безробітних громадян. Навчання рибалок здійснювалося, як у регіональних центрах професійно-технічної освіти (Рівненський центр професійно-технічної освіти), так і на базі місцевих навчальних закладів професійно-технічного спрямування (ДНЗ «Канівське вище професійне училище», ТОВ НЗ «Черкаський навчально-курсовий комбінат», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Черкаський навчальний центр  Мінагропром України»).

Усі рибалки брали активну участь у навчальному процесі та отримали посвідчення. На кожного, хто навчався за направленням служби зайнятості, вже чекало робоче місце.

Так, з початку 2019 року від роботодавців Черкащини надійшло 512 вакансій рибалки, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 506 вакансій.

У переважній більшості вакансії рибалки надходили від державного підприємства «Іркліївський риборозплідник», ТОВ «Рибколгосп», ПРСП «Рибартіль», ПП «Рець» та інших.

 Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких у поточному році було 439 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 31 безробітний.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив близько 6-7 тис. грн.

Повідомляє Відділ інформаційної роботи ОЦЗ.