За власний ресурс та без великої музичної сцени. “Ше.Fest 2023” на Черкащині у 2023 році відбудеться на волонтерських засадах та матиме виключно доброчинну мету. Усі донати спрямують на підтримку ЗСУ, розповіла Суспільному представниця оргкомітету Анна Арінархова.

Відповідно підібрали воєнному фестивалю і лозунг — “Шевченко чинить опір”, цитату ж до Ше.Фесту організатори обирали під сьогодення з “Кобзаря”: “Свою Україну любіть, Любіть її во время люте”.

“У цій війні не може стояти питання, чи є місце культурі, тому що це і є війна за нашу культуру, за наш голос, самобутність. Ми не культурний фронт, ми культурний тил, тому що фронт у нас сьогодні один і він у руках наших військових, а ми стоїмо за їхніми спинами і всіляко намагаємося допомогти”, — пояснила Анна Арінархова.

Відбуватиметься фест 26-27 серпня у селі Моринці. У ці дні там буде заборонено продаж спиртовмісних напоїв. Вхід традиційно вільний. Під час повітряної тривоги, пояснили представники оргкомітету, будуть рекомендувати всім учасникам та гостям фестивалю пройти в укриття. Їх навколо місця проведення заходу — чотири.

“На фестивалі буде 11 локацій, серед них нова – Ше.Музей. Це музей самого фестивалю, тому що він має доволі довгу історію. Традиційні наші локації — це музична сцена. Також буде фольксцена, дитяча галявина, театральна сцена, просвітницька галявина, наметове містечко, територія їжі, де традиційно буде улюблена страва Тараса Шевченка – борщ з карасями. Також будуть екскурсії, ярмарок майстрів та художня галявина”, — додав представник оргкомітету Руслан Богданов.