Депутат Черкаської міської ради Ігор Кіта на сьогоднішній сесії згадав проблему зливової каналізіції у  місті. Певною мірою і через те, що вона не прочищається регулярно і належним чином, під час суботнього дощу було паралізовано пів міста, коли за 40 хвилин випав 41% місячної норми опадів.

2011 рік. Митниця

“У Черкасах біля 20 місць де відбуваються підтоплення. За останні 10 років, ці місця практично не змінюються. Тому було б доречно відмітити в цих місцях решітки, приміром, металевими стовпчиками. Тоді водії самі зможуть зупинитися і прочистити “ліньовку”. Адже під час сильної зливи такої кількості комунальників, щоб могли оперативно прочистити решітки не вистачає”, – запропонував депутат.

Додамо, що питання утримання зливової каналізації – хронічна проблема Черкас останні два десятиліття. У часи міського голови Сергія Одарича їй взагалі не приділяли уваги, і навіть заасфальтовували решітки на вулицях, що ремонтувались, бо підрядники не хотіли зайвий раз “длубатись” і належним чином облаштовувати стоки. Та й так було дешевше. Подібна недбалість в районі літака стала центром скандалу. Згодом ці решітки було вирізано з-під шару асфальтного покриття, однак, як стверджують комунальники, вивільнено заасфальтовані стоки не на всіх вулицях. Більше того, кажуть, що більшість мереж черкаської “лівньовки” формально не перебувають на балансі жодного підприємства, не рідко комунальники не знають, де вони пролягають, тому дбати про них так складно.