Кожного дня правоохоронці на території Черкаської області виявляють близько ста фактів порушення комендантської години. А з початку повномасштабної російської агресії зафіксовано більше 7500 таких фактів. Про це в студії “ВиЧЕрпно” повідомив керівник Поліції Черкаської області Михайло Куратченко.

Нагадаємо, комендантська година на Черкащині встановлена з 23.00 до 05.00 години.

– У цей час мають можливість пересуватися регіоном лише спецслужби, військові та поліцейські. Це робиться для того, щоб не наражати на небезпеку громадян, не давати можливість диверсійним групам супротивника переміщуватися серед наших жителів, – коментує головний поліціянт області.

Відповідальність для порушників комендантської години чинним законодавством не передбачена, тож правоохоронці здебільшого обмежуються усним попередженням. Лише особи, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння та поводять себе неадекватно, відправляються до відділку поліції.

– Законопроєкт про встановлення адміністративної відповідальності до порушників комендантської години наразі знаходиться на погодженні. Це буде покарання у вигляді штрафу або громадських робіт. Ми чекаємо на його ухвалення, можливо, це стимулюватиме громадян дотримуватися відповідних вимог, – наголосив Михайло Куратченко.