Люди, що цінують мистецтво, розуміють, якою знахідкою для музею є передана чергова картина. Адже за нею стоїть – автор, його техніка, емоції, епоха, яку треба розгадати. Музею села Мокра Калигірка, що на Звенигородщині, в цьому сенсі пощастило. Тут з’явився новий експонат. Про це пише видання “Вісті Черкащини”.

«Цінний та цікавий експонат передала до нашого музею культури та побуту Коваленко Лідія Борисівна. Велика їй дяка за збережену часточку історії нашого села та українського наївного мистецтва.

Картина пастушка, зображеного на склі, відноситься до наївного мистецтва. Так називають напрям примітивізму, який характеризується тим, що подібні картини створюють митці без спеціальної освіти», – розповідає очільниця музею Людмила Дідук.

Картина придбана батьком Лідії Борисівни на базарі у невідомого самобутнього художника на початку 80-х років минулого століття. Вона радує око своєю простотою та спокоєм.

Цікава техніка виконання – адже її малювали на зворотній стороні скла, що є дуже непросто, так би мовити – навиворіт. Спершу наносились контури, головні елементи, потім фон.

«Школярі мене часто запитують: чому хлопчик на картині такий непропорційно великий по відношенню до овечок та інших елементів сюжету. В цьому й є сутність примітивізму, наївного мистецтва», – каже Людмила Тимофіївна.

Краєзнавиця закликає всіх не спішити викидати старі предмети побуту та твори мистецтва, можливо застарілі чи маловартісні з першого погляду. Передайте їх до музею, де кожен експонат займе своє почесне місце та отримає нове життя.