Результати моніторингу якості поверхневої води Кременчуцького водосховища, проведений лабораторією гідрометеослужби з квітня по червень 2018 року, зафіксували високі показники по марганцю. Повідомив головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

У створі 6 км нижче Черкас (500 метрів нижче скидів ПАТ «АЗОТ») концентрації мангану (марганцю), що перевищували ГДК у 15 разів. У порівнянні з фоновим створом, що знаходиться на 2 км вище м. Черкаси, середні за квартал концентрації мангану у створі нижче міста збільшились у 2,4 рази.

Результати спостереження другого кварталу 2018 року показують також, що поверхнева вода в акваторії м. Черкаси, окрім марганцю, забруднена вище допустимих норм міддю, хромом, та фенолами до 6 ГДК, цинком до 8 ГДК. Окрім цього, із-за інтенсивного розмноження водоростів вода в окремих місцях набула зеленого кольору і стала непридатною для купання відпочиваючих.

Застерігаюмо, що синьо-зелені водорості виділяють токсини, небезпечні для здоров’я людини, особливо дітей. Може розвиватись алергія та кон’юнктивіт.

Отже, причиною забруднення поверхневої води річки Дніпро на території Черкаської області є промислові та комунальні скиди в річку. А результатом такого забруднення у 2018 році стало раннє інтенсивне розмноження синьо-зелених водоростей і відповідно погіршення якості природної води, в окремих місцях не придатної для купання.