blankЗ кінця минулого тижня, коли температура повітря в області подекуди піднялась до плюс 11 градусів, рятувальники щодня б’ють на сполох: любителі риболовецького адреналіну продовжують косяками тягнутись на лід, хоч той вже і льодом, як таким, не є, а часто просто зашерхлою кашею. Самі спостерігали на вихідних, як посеред фарватера на Дніпрі у Черкасах по ледь видимій тонкій кризі поміж суцільних промоїн і проталин просувались десятки «любителів гострих відчуттів».

За такої погоди зрозуміло, що нещасних випадків – не уникнути, однак якась невидима сила продовжує тягнути рибалок на небезпечну розвагу. І що страшно – часто вони із собою беруть маленьких дітей. Як результат – цілі трагедії в родинах. Однак іще страшніше, що велика кількість завсідників соцмереж навіть сприймати не хочуть той факт, що рибалки бездумно легковажать власним життям і що подібним ризикам треба запобігати. Зокрема і наш допис про один із таких нещасних випадків у групі «Підслухано Канів» видалили та забанили, мовляв, «як можна таке писати»(?!) Звісно, згорьованим сім’ям можна лише поспівчувати, однак хотілося б, щоб інші горе-рибалки хоч трохи замислились, а чи коштує цей екстремальний відпочинок їхнього життя чи життя їхніх дітей? Хоча, з огляду на заклики у деяких інтернет-спільнотах (типу “Риболовля в Черкасах і області”) не слухати “диванних рибалок” і таки виходити на кригу, бо там “класна риба йде”, – не віриться, що до більшості таких фанатиків можна достукатись прикладами й аргументами.

Для повноти моторошної картини процитуємо допис речника черкаського обласного УДСНС Костянтина Проценка лише про один напружений день рятувальників на водоймах області:

«Хронологія подій схожа на сценарій з фільму жахів.

Черкаси. В районі 1-шого причалу, не дійшовши до берега 80 метрів провалився під кригу рибалка. Чоловікові пощастило, його витягли з крижаної купелі випадкові свідки події.

Черкаси. Просто там же, в акваторії 1-шого причалу під кригу, але за 200 метрів від берега, також провалився рибалка. Цього разу врятувати чоловіка не вдалось.

Черкаси. Переляканий рибалка, який в районі «Робінзону» прямував кригою до берега, своєчасно відчув небезпеку. Чоловік зупинився і, тримаючись обома ногами за тверду землю найближчого острова на Дніпрі, телефоном звернувся до рятувальників з проханням евакуювати його до берега.

Корсунь-Шевченківський. За 10 метрів від берега провалився під лід 56 річний рибалка. Мабуть, з ним цього дня на риболовлю пішов і його янгол-охоронець, адже рятувальники встигли до потерпілого і  витягли чоловіка на берег.

Канівський район. Перебуваючи на кризі за 250 метрів від берега, провалилися і потонули двоє дорослих 68 та 50 років, з чоловіками була й 10 річна дитина, яка також загинула».

Рятувальники толерантно просять усіх громадян дослухатись здорового глузду і не виходити на тонкий лід. Але навіть їм часто уривається терпець, бо через подібне «божевілля на кризі» не рідко всі працівники ДСНС району мусять кинутись на допомогу тим, хто про власну безпеку чомусь не дбає, у той час, коли інші люди в небезпечних ситуаціях можуть просто залишитись без допомоги. Саме тому багато хто у коментарях під названим дописом Проценка пропонує, коли хтось свідомо ризикує, рятувальні операції проводити за кошт тих екстремалів. Можливо, якщо б такі «фінансові санкції» допомогли зберегти людські життя, в цьому і є якийсь сенс.