Обговорюючи злочини, різанину і вбивства, які почастішали у Смілі, мешканці міста у своїх плітках зачіпають пацієнтів обласної психіатричної лікарні… що це, мовляв, вони можуть таке робити. Потім містом знову почали ширитися чутки, що обласну психлікарню закривають, а її підопічних випустять в місто.

Оскільки є така проблема, журналісти видання Сміла.UA звернулися за коментарем до директора Комунального некомерційного підприємства “Черкаська обласна психіатрична лікарня Черкаської обласної ради” Ірини Косенкової. Ірина Володимирівна пояснила ситуацію та спростувала чутки.

– КНП «Черкаська обласна психіатрична лікарня ЧОР» – не закривають. Але йде скорочення. Якщо раніше у нас було 435 штатних ліжок, то сьогодні у нас скоротилась кількість ліжок. Зараз у нас лікується 350 пацієнтів, – розповідає директор Ірина Косенкова. – Як і всі медичні заклади, тепер ми фінансуємося з НСЗУ – Національної служби здоров’я України. НСЗУ оплачує не кількість ліжок, а кількість пацієнтів. Тож ми мусимо оптимізуватися.

У Черкаській обласній психіатричній лікарні лікуються пацієнти з усієї області. Третина з них – жителі Сміли і колишнього Смілянського району. Коли хворий перебуває на лікуванні – його не можуть випускати в місто. Пацієнтів виписують тоді, коли їхній стан нормалізується. І коли їх виписують – вони їдуть додому, а не у Смілу. А того, хто ще хворий, – не випускають. Тож злочини здійснюють звичайні місцеві люди, а не ті, що на лікуванні, – вважає лікарка.

Директорка закладу вважає, що у святкові дні, у зв’язку із посиленим вживанням алкоголю, у людей може порушуватися психіка і стається більше злочинів, ніж зазвичай.

Також Ірина Косенкова нагадала, що у КНП «Черкаська обласна психіатрична лікарня ЧОР» з жовтня 2020 року працює мобільна мультидисциплінарна бригада. Це команда, яка складається з психіатра, психолога, сестри медичної та фахівця з соціальних питань, котрі виїжджають до хворих додому, можуть лікувати вдома та за згодою клієнта розробляють і впроваджують індивідуальний план лікування й відновлення.