У липні 2018 року в м. Сміла відбувся дводенний тренінг “Активні громадяни” за програмою Британської Ради. Мета проведення тренінгу – залучення до співпраці свідомих та небайдужих жителів міста, які готові ініціювати та реалізовувати проекти у різноманітних напрямках соціальної сфери для покращення загального благополуччя своєї місцевості. Результат тренінгів – розроблені соціальні проекти і можливість отримання грантового фінансування від Британської Ради.


Учасниками тренінгу були працівники Смілянської міської централізованої бібліотечної системи, які розробили та подали на розгляд 6 соціальних проектів, кожен з яких обсягом до 15000 грн. За результатами розгляду поданих проектів, Британська Рада визнала переможцем та підтримала проект Смілянської МЦБС – Парклет #LifeZone#.

Проектом Парклет #LifeZone# передбачено встановлення на центральній площі міста маленької парк-лавки, яка стане для мешканців та гостей м. Сміла новим затишним та естетичним місцем відпочинку та спілкування. Парклет, архітектурою якого передбачено зонування для окремих груп людей, урізноманітнить центральну частину міського ландшафту, покращить екологічний стан міста та створить простір для соціальної інтеракції людей будь-якого віку а також людей з особливими потребами.

Своєрідний арт-об’єкт серед заасфальтованої площі стане зеленим оазисом і прикрасою нашого міста, – повідомляють у Смілянській МЦБС.