З 1 квітня на річках, ставках і водоймах встановлюється заборона на вилов риби. Такі обмеження вводяться щорічно. В цей час правоохоронці проводять профілактичні заходи, спрямовані на запобігання вчинення правопорушень на водних об’єктах в період нерестової заборони, під умовною назвою «Нерест».  Про це нагадують у нацполіції Черкащини.

 

Для належної організації роботи створено мобільні групи з числа поліцейських сектору превенції, які проводять спільні рейди з представниками територіальних підрозділів Державного агентства рибного господарства у Черкаській області та Державної екологічної інспекції України, що діють на території Черкаської області, під час яких здійснюється перевірка дотримання юридичними та фізичними особами правил рибальства та інших актів природоохоронного законодавства, виявлення незаконного вилову, придбання і реалізації риби, інших водних біоресурсів, а також заборонених знарядь лову.

Так, дільничні офіцери Смілянського відділу поліції під час патрулювання прибережної зони річки Тясмин виявили три човни, які плили по річці. Поліцейські встановили, що троє місцевих жителів знаходились на воді з метою рибальства на вудку. На даних осіб складено адміністративні матеріали за частиною 3 статті 85 (Порушення правил використання об’єктів тваринного світу)  Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, поліцейські виявили на водоймі 4 рибацькі сітки, загальною довжиною близько 120 метрів, знаряддя лову – вилучено.