На депутатській комісії з питань освіти Смілянської міської ради розглядали питання про закріплення території обслуговування за закладами освіти на майбутній навчальний рік. Це питання депутати розглядали вперше, тому що раніше цим опікувалися члени виконкому. Про це пише інтернет-видання Сміла.UA.


Представник управління освіти пояснила, що в цьому питанні немає нічого страшного, типові рішення виносяться щороку, цього разу лише змінилась кількість учнів у класах.

Суть питання полягає в тому, що існує порядок зарахуванні переведення дітей у школи міста. За цим порядком за кожним навчальним закладом закріпляється певний мікрорайон міста – тепер це називається «територія обслуговування». Діти першочергово мають право навчатися у тій школі, яка обслуговує вулицю, на якій живе дитина.

Тобто батьки дитини із Яблунівки першочергово повинні здати документи у яблунівську школу. А якщо вони хочуть, щоб дитина вчилась у ліцеї, то потрібно взяти відкріпний лист із школи №15.

Але перед тим, як подати документи у ліцей, треба поцікавитись, чи буде там місце. Адже тепер є ліміт набору дітей у перші класи. Станом на сьогодні – це 30 дітей. У новому навчальному році, можливо, підпишуть закон, у якому йдеться про те, що у першому класі має бути лише 24 дитини.

Тож рішення сесії про закріплення території обслуговування за закладами освіти потрібне для того, щоб був рівномірний розподіл дітей у школах міста.

Проте депутати вирішили, що треба докладніше вивчити це питання та поцікавитись думкою директорів шкіл. Тож розгляд цієї проблеми поки що відкладено.