Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних – це важливе церковне свято, присвячене вшануванню ангельського воїнства. Воно нагадує про захисників людей і провідників, які допомагають у боротьбі зі злом і направляють на шлях праведності. РБК-Україна розповідає про головні заборони і традиції дня.
Дата свята
В Православній Церкві це свято відзначають8 листопада – за старим.
Його відзначають у листопаді, дев’ятому місяці від березня, оскільки раніше рік починався саме з березня. Це символізує дев’ять ангельських чинів у християнському богослов’ї.
Цей день нагадує про майбутній Собор всіх небесних сил, що відбудеться в день Страшного Суду, який святі отці називали “днем восьмим”.
Історія свята
Архангел Михаїл вшановується як захисник християнської віри та борець проти зла та темних сил. Свято Собору Архангела Михаїла та всіх небесних сил було встановлене на початку IV століття, щоб підкреслити важливу роль ангелів у християнській традиції.
Ангели, з грецької “вісники”, вважаються посередниками між Богом і людьми, і їх шанують у різних релігіях, включаючи християнство, юдаїзм та іслам. У Біблії згадується кілька ангелів, які мають особливі місії перед Богом, зокрема Михаїл та Гавриїл. Пізніші твори додали інші імена, такі як Рафаїл і Уриїл.
У IV столітті богослов Діонісій Ареопагіт написав трактат “Про небесну ієрархію”, де описав структуру ангельського світу, що поділяється на три групи та дев’ять чинів. Серед них архангели, зокрема Михаїл, займають важливе місце як захисники людей від зла. У книзі “Одкровення” Михаїл постає як головний воїн, що веде боротьбу проти диявола. Його вважають символом духовної перемоги над темними силами, і вірян покладаються на його захист у духовній боротьбі.
Архангел Михаїл продовжує залишатися для християн уособленням сили та справедливості, яка веде їх до перемоги над злом.
Що не можна робити у цей день
У день Собору архистратига Михаїла існують певні заборони, яких слід дотримуватися. Не можна засуджувати інших, бажати зла, обмовляти або заздрити. Шахрайство та обман в цей день особливо засуджуються, оскільки це може викликати гнів архангела Михаїла.
Відмова в допомозі теж вважається неприпустимою, якщо до вас звернулися з проханням. Варто утриматися від важкої фізичної праці та домашніх робіт. Після святкового застілля залишки їжі не можна викидати – їх краще віддати близьким або нужденним.
Традиції та звичаї
Михайлів день здавна відзначався у Київській Русі як радісне свято. Після завершення сільськогосподарських робіт та перед настанням зими селяни могли відпочити та насолодитися святкуванням.
У цей день було заведено запрошувати гостей або відвідувати друзів. Господарі накривали рясний стіл з хлібом, пирогами, м’ясними стравами, пивом та медовухою. Святкування тривало цілий тиждень, до початку Різдвяного посту.
Цей день також вважався часом милосердя та допомоги нужденним. Люди відпочивали у колі сім’ї, залагоджували конфлікти та зміцнювали відносини. Багато хто йшов до церкви, щоб запалити свічку перед іконою Михайла та помолитися, хоча звертатися до архангела можна було і вдома – вважалося, що він обов’язково почує щирі молитви.
КОМЕНТАРІ
За грати цей непотріб
Поліцейські перевіряють факт жорстокого поводження з твариною · 3 days ago
В Черкасах "народні мародери" так присмокталися до годівниці, що їх відірвати від неї можна тільки силою.
Черкаська облрада – єдина в країні, де за час скликання не змінився склад депутатського корпусу · 1 week ago
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 1 month ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 1 month ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 months ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 months ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago