Національна спілка журналістів України обурена рішенням Соснівського районного суду міста Черкаси звільнити під заставу підозрюваних у жорстокому вбивстві журналіста Василя Сергієнка. Відповідну заяву розповсюдив секретар Спілки Сергій Томіленко.

“Верховенство права вимагає від держави правозастосовчої практики, як щодо захисту прав живих журналістів, так, і з особливою чутливістю та обережністю здійснення правосуддя, яке б не плюндрувало світлу пам’ять про наших колег, що загинули. Ми звертаємось до Ради Правосуддя України, до Генеральної прокуратури України та Національної Поліції України щодо здійснення всіх належних заходів, спрямованих на неприпустимість уникнення від відповідальності вбивць журналіста і активіста Революції Гідності Василя Сергієнка”, – йдеться в тексті заяви.

Нагадаємо, Василя Сергієека, журналіста із Корсуня, активіста Революції Гідності, вбили у квітні 2014 року. Сьогодні на лаві підсудних перебуває 5 підозрюваних, серед яких організатор. Утім, через те, що ниточки злочину ведуть до впливового політика, справу затягують, більше двох років її футболять по судах, змінивши кілька колегій суддів, які щоразу починають розгляд з початку.

Минулої п’ятниці колегія Соснівського суду постановила випустити під заставу двох підозрюваних. Це викликало обурення в громадськості, в суді почались сутички. Своє невдоволення таким рішенням висловив і заступник Голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін, оскільки на пошуки і на затримання одного з відпущених підозрюваних в поліції пішло два роки.