Справу побиття відомого фотожурналіста закрили за строком давності після п’яти років судів. Про це йдеться в ухвалі Соснівського суду Черкас, пише “Кропива“.

Мова йде про фотокора обласної газети “Вечірні Черкаси” Ігора Єфімова. Його побили співробітники міліції увечері 20 лютого 2014 року поблизу виїзду на дамбу через Дніпро в бік столиці. Фотокор виконував редакційне завдання на місці розміщення блок-посту. Врешті-решт блок-пост та активісти були розігнані працівниками міліції. Під час розгону протестувальників, Єфімов перебуваючи у жовтому жилеті з написом “Преса”, бейджем та фотокамерою зазнав нападу. Лікарі діагностували в фотокора травму голови зі струсом мозку, рани мяких тканин, вивих плеча.

Оскільки безпосереднього нападника слідству встановити не вдалося, обвинувачення було висунуто заступнику командира батальйону патрульної служби ГУ МВС у Черкаській області Петру Паливоді, якому інкримінувалася ч. 1 ст. 367 ККУ (службова недбалість).

В грудні 2016 року обвинуваченого було виправдано Соснівським судом, відповідне рішення було підтверджене апеляційною інстанцією. Касаційна інстанція направила справу на повторний розгляд в апеляції, де вирок Соснівського суду було скасовано та відправлено на повторний розгляд до суду першої інстанції.

На початку липня цього року Соснівський суд, під час повторного розгляду на стадії першої інстанції, ухвалив рішення про закриття справи за строком давності за клопотанням сторони захисту. Прокурор проти закриття провадження за строком давності не заперечував.

Словом, правоохоронні органи поставили жирну крапку у одній із найгучніших справ черкаського Майдану, на практиці довівши, що нікого за злочини проти журналістів карати не збираються. На разі в судах знаходиться ще одна знакова справа – про вбивство майданівця, журналіста Василя Сергієнка. Утім, вона систематично затягується. Додамо, що у справі вбивства черкаського блогера Вадима Комарова слідство взагалі за рік не змогло просунутись ні на крок.