Екс-земельника Петра Гамана було затримано за підозрою у хабарництві 20 травня 2014 року. Тоді у ході судового розгляду справу було перекваліфіковано у шахрайство, адже на момент взяття хабара за надання послуг оренди землі чоловіка вже було звільнено з посади. Наразі справу направлено на повторний розгляд, пише “18000”

Як відомо, СБУ затримала Петра Гамана в ресторані “Едем” на взятті частини хабара у розмірі 57 тисяч доларів США, які він вимагав із фермера та його сина за довгострокову оренду 400 гектарів земель сільськогосподарського призначення. Йому інкримінували хабарництво. Екс-земельнику загрожувало 12 років позбавлення волі.

Пізніше стало відомо, що на момент взяття хабара Гаман вже не мав відповідних повноважень для передачі землі в оренду. Згідно із цим справу перекваліфікували у шахрайство. Тоді чоловіку призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. На підставі статті 75 КК України чоловікові було призначено 3 роки позбавлення волі з іспитовим терміном.

Після цього прокурор подав апеляційну скаргу, вважаючи таке рішення суду надто м’яким. У свою чергу таку скаргу подали й захисники Гамана, посилаючись на невідповідні дії правоохоронців та суду у ході розгляду  справи.

25 травня 2017 року Апеляційний суд Черкаської області скасував вирок суду першої інстанції щодо Петра Гамана. Провадження у справі закрили, у звязку з відсутністю складу злочину. Чоловік уникнув покарання.

У зв’язку з тим, що Апеляційний суд  фактично не надав відповіді на твердження прокурора щодо протиріч, які містяться у вироку, Верховний Суд визнав, що ухвала Апеляційного суду не відповідає вимогам ст. 419 КПК, а висновки про закриття кримінального провадження є передчасними.

Верховний Суд скасував ухвалу Апеляційного суду Черкаської області від 25 травня 2017 року та призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції.