Лабораторія обласного гідрометеоцентру підвела підсумки результатів спостережень за жовтень 2019 року. У жовтні було відібрано 1716 проб повітря. Проби відбирались у центрі міста, Південно-Західному мікрорайоні та мікрорайоні «Д». Відповідно до розрахованого комплексного індексу забруднення атмосфери (ІЗА) рівень забруднення атмосфери у місті є підвищеним. Повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.

Упродовж більшості днів жовтня переважав антициклональний характер погоди, було маловітряно, часто виникали густі тумани, що створювало умови для накопичення шкідливих домішок у приземному шарі повітря. Як відомо, крапельки туману затримують розсіювання домішок, а такі сполуки, як діоксид сірки та діоксид азоту при взаємодії з атмосферною водою утворюють кислоти.

Стан повітря погіршувався через масове спалювання опалого листя та інших побутових відходів у приватному секторі, що притаманно для осіннього періоду.

Також у жовтні місто було оточене димом, що поступав від горіння та тління торф’яних полів у Золотоніському районі та у районі с. Білозір’я. Великі перепади температур між перегрітим грунтом та холодним повітрям створювали густі тумани, які спостерігались у окремі дні жовтня у вигляді смогу. Тому не дивно, що жителі міста, особливо похилого віку, скаржились на погане самопочуття.

Із хімічних сполук атмосферу у Черкасах забруднюють вище допустимих норм аміак (на рівні 1,3 ГДК), формальдегід (на рівні 2,3 ГДК) та діоксид азоту (на рівні 1,3 ГДК). Найбільш забрудненими районами є центр міста та Придніпровський мікрорайон. Найбільший вклад в забруднення атмосфери цими домішками вносять діючі підприємства та автотранспорт.

Якість повітря у нашому міста можливо покращити лише загальними зусиллями, прислуховуючися до прогнозів погоди: підприємствам зменшувати викиди у період несприятливих погодних умов, а населенню бути обачливими і обережними з вогнем, перебуваючи у лісі.