Господарський суд Черкаської області затвердив мирові угоди між ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот» щодо реструктуризації заборгованості перед енергетичною компанією. Про це повідомляє прес-служба «Черкасиобленерго».

Так, 12 квітня, Господарський суд Черкаської області затвердив мирові угоди між ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот» щодо реструктуризації заборгованості перед енергетичною компанією. Всі кошти, отримані ПАТ «Черкасиобленерго» від ПАТ «Азот», будуть миттєво перенаправлені на погашення боргу перед ДП «Енергоринок».
Мирові угоди є важливими документами для Товариства. Завдяки їх реалізації ПАТ «Черкасиобленерго» отримає гарантовані надходження для сплати боргу та зменшення розміру заборгованості перед ДП «Енергоринок», що виникла в період 2015-2016 років внаслідок шахрайських дій попереднього керівництва, за якими відкриті кримінальні провадження, тривають розслідування, вироків суду досі немає.

Постановами Київського апеляційного господарського суду від 03.07.2018 р. у справах № 925/819/17 та № 925/965/16 стягнуто з ПАТ «Азот» на користь ПАТ «Черкасиобленерго» 1 979 508 890,38 грн.

В свою чергу, з липня 2018 року дотепер органами Державної виконавчої служби в примусовому порядку стягнуто з ПАТ «Азот» на користь ПАТ «Черкасиобленерго» лише 6 799 001,97 грн. Тому, враховуючи дані обставини, між ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «АЗОТ» було розглянуте питання та досягнуто згоди щодо доцільності врегулювання судового спору, який тягнеться ще з 2017 року, шляхом укладення мирової угоди, яка б містила прийнятний та об’єктивний графік погашення заборгованості, та реальне надходження коштів на рахунки ДП «Енергоринок».

Нагадаємо, що керівництво ПАТ «Черкасиобленерго» протягом 2017-2018 років неодноразово проводило переговори щодо мирного врегулювання спору по стягненню з ПАТ «АЗОТ» боргу за електроенергію на користь ПАТ «Черкасиобленерго». Переговори проводилися відкрито з залученням керівництва Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, керівництва ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Азот» та депутатів всіх рівнів. ПАТ «Черкасиобленерго» зверталося до ФДМУ щодо погодження укладення мирової угоди із ПАТ «Азот» та скликання Загальних зборів Товариства щодо її затвердження, про що свідчить ряд відповідних листів.

Підтримка проектів мирових угод засвідчена рішенням Черкаської обласної ради «Щодо підтримки проектів мирових угод між ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот» від 20.04.2018 р. № 22-1/VII (направлено звернення депутатів до в.о. Голови Фонду державного майна України Трубарова В.М.), зверненням до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. «Щодо кризового стану на ПАТ «Черкасиобленерго» від 05.05.2018 р. за № 666/01/01-55, зверненням з проханням посприяти якнайшвидшому затвердженню згаданих мирових угод до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. та в.о. голови Фонду державного майна України Трубарова В.М. (направив народний депутат України Петренко О.М. – депутатське звернення від 27 квітня 2018 р. № 599). Також на захист підприємства виступив і Центральний комітет «Укрелектропрофспілки», відповідне звернення «Про перегляд графіків розстрочення заборгованості перед ДП «Енергоринок» за 2015-2016 рр. та укладення мирових угод» було надіслано директору ДП «Енергоринок» Гнатюку Ю.Л. і в.о. Голови Фонду державного майна України Трубарову В.М. від 02.05.2018 р. № 03-03/83.

В свою чергу, усі намагання затвердити мирові угоди нівелювалися. Судові розгляди з різних причин переносили впродовж кількох місяців.

Зазначимо, що за цей час, за умови прийняття 3 липня 2018 року ухвали про затвердження мирової угоди, ПАТ «Черкасиобленерго» на сьогодні могло б отримати від ПАТ «Азот» більше 100 000 000 гривень та перенаправити дані кошти на рахунок ДП «Енергоринок» для зменшення існуючої заборгованості.

Дані обставини свідчать про те, що затвердження мирової угоди є значно ефективнішим методом отримання коштів ніж примусове виконання рішення державним виконавцем, про що свідчило б потенційне отримання ПАТ «Черкасиобленерго» в рази більше грошових коштів.

ПАТ «Черкасиобленерго» з 1 січня 2019 року не здійснює ліцензовану діяльність з постачання електричної енергії, а виконує лише функції з розподілу електроенергії, що негативно позначилось на платоспроможності Товариства. Нині кошти, які надходять в Товариство від діяльності з розподілу електричної енергії, є цільовими, тож відповідно не можуть бути направлені на погашення заборгованості минулих періодів.

Відповідно, єдиним способом є саме отримання коштів від ПАТ «Азот» по заборгованості попередніх періодів, яка є предметом укладеної мирової угоди, та направлення їх на погашення заборгованості перед ДП «Енергоринок».

– Укладення та затвердження мирової угоди є найбільш прийнятним, законним та ефективним механізмом  направленим на погашення заборгованості ПАТ «АЗОТ» перед ПАТ «Черкасиобленерго», це дозволить Товариству погашати заборгованість перед Державним підприємством  «Енергоринок». Умови поданої до суду мирової угоди ніяким чином не порушують інтереси третіх сторін по справі, а саме Фонду державного майна України, а є домовленістю стягувача та боржника щодо врегулювання судового спору, що є найбільш ефективним способом який містить прийнятний та реальний графік погашення заборгованості, – зазначила Катерина Беспалова, директор з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго».

ПАТ «Черкасиобленерго» очікує, що умови зазначені в  мирових угодах будуть дотримані та виконані ПАТ «Азот» в повному обсязі, а також в зазначені строки.

Товариство дякує суддям Господарського суду Черкаської області за об`єктивну та виважену позицію. Також глибоку вдячність за підтримку в збереженні Товариства керівництво та колектив ПАТ «Черкасиобленерго» висловлює представникам та голові Черкаської обласної державної адміністрації, очільнику та депутатам Черкаської обласної ради, народним депутатам Олегу Петренко та Антону Яценко, Центральному комітету «Укрелектропрофспілки» та усім хто допомагав відстоювати права багатотисячного колективу.

Окрему подяку керівний склад ПАТ «Черкасиобленерго» виражає працівникам Товариства. Колектив ПАТ «Черкасиобленерго» впродовж двох років докладав максимальних зусиль аби зберегти та відродити підприємство. Дякуємо вам за віру та підтримку.