3 липня, стартувала реєстрація на традиційний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України». В Україні його проведуть сьомий рік поспіль. Про особливості реєстрації та організації заходу йшлося на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Забіг відбудеться 31 серпня. А реєстрація для участі триватиме до 13 серпня. Посилання доступне ТУТ.

Як розповів заступник очільника області Олександр Шамрай, участь у забігу стала також традицією для черкащан. Минулого року захід об’єднав понад 300 людей.

– Це більше, ніж просто забіг, – зауважив заступник очільника області Олександр Шамрай.- Мета незмінна – вшанування пам’яті воїнів, які загинули під час російсько-української війни. Це про шану, повагу, пам’ять, згуртованість і єдність. Також це ще одна можливість подякувати та підтримати рідних захисників і захисниць.

До забігу може долучитися кожен охочий. Під час реєстрації учасник обирає самостійно дистанцію. Зокрема, 2, 5, чи 10 км. Забіг долає із закріпленим на футболці іменем людини, яка віддала життя в боротьбі за територіальну цілісність України у період з 2014 по 2024 роки. Також учасник може поділитися життєписом героя з тегами #БіжуЗаГероя_2024 та #забіг2024 у соціальних мережах.

Якщо учасник не можете самостійно визначився з іменем загиблого захисника чи захисниці,  він може це зробити на тематичних сторінках пам’яті:

https://memorybook.org.ua/

https://ukraine-memorial.org/

https://www.victims.memorial/

https://maidanmuseum.org/uk/storinka/nebesna-sotnya-0

Черговий рік поспіль участь у забігу планує брати військовослужбовець Артем Лукашук. Каже, як і минулого року, разом із товаришами бігтиме в пам’ять про побратимів.

– Маємо бути об’єднані та згуртовані, – наголосив  Артем Лукашук. – Цей захід про це. А ще – про нашу пам’ять про оборонців України.