Вже за кілька років Черкаси можуть стати туричстичною перлиною України. У цьому переконані автори так званого «Батумського дива», депутати парламенту Аджарії, автономного регіону в складі Грузії, Давід Хаджішвілі, Гіа Абуладзе та колишній голова департаменту туризму Аджарії Важа Діасамідзе.

Гості з Грузії взяли участь у засіданні Стратегічного комітету Черкас та поділились власним баченням розвитку як міста так і всієї області.

Для наочного прикладу гостям та учасникам засідання було показано презентацію, як Батумі перетворювалось на суне курортне місто. Розповіли черкасцям, з чого починати, та як зробити місто привабливим для інвесторів.

Біля чотирьох місяців грузини працювали у Черкасах та вже надали голові Черкаської ОДА своє бачення розвитку регіону, яке згодом буде презентовано.

blank

«Ми вже побачили той потенціал який мають Черкаси, ми знаємо, як зробити його сучасним туристичним містом. Більш того, ми маємо досвід помилок, які теж враховуємо при розробці стратегії Черкас. Якби Батумі мало ті умови що їх вже мають Черкаси, то це б уже давно було найкраще місто в світі», – зазначив Давід Хаджішвілі.

Туризм на Черкащини має розвиватися за п’ятьма напрямками: це і фестивальний, і релігійний і медичний туризм, – переконаний Важа Діасамідзе.

«Туризм – це той вид бізнесу, у який на відміну від аграрного, треба менше вкладати. Крім того, варто залучати міжнародні, грантові інвестиції. Як було видно на практиці Батумі – державні кошти становили 20-30% , всі інші – надійшли від інвесторів. Щоб зацікавити останніх – має бути чітко прописано бізнес-план, як і за скільки років має окупитися готель, який потік туристів планується залучити, тощо» – розповів Діасамідзе.

За його словами серед переваг Черкащини – унікальна природа та географічне розташування.

«У вас золоті пляжі, каньйони, Черкащина – це місце де зароджувалась українська нація, на Черкащині похований Батько нації, Умань – мультикультурне місто. Крім того – центральне розташування недалеко від міста-мільйонника Києва», – наголошують гості з Грузії.

Серед недоліків Черкащини – недосконана інфраструктура.

blank

«Якщо забити в «Гуглі» найбільш відомі туристичні міста України, то на карті буде видно, що жодна національна траса від них не йде через Черкаси. В місті не працює аеропорт. Але в напрацьованій нами стратегії вказані шляхи його відродження», – зазначив Важа Діасамідзе.

Як зазначив головуючий на заході, перший заступник мера Черкас Сергій Тищенко, 70% туристичного потенціалу Черкащини – це власне місто Черкаси, тому важливо залучати в місто туристичні інвестиції. Більш того, вже є інвестор готовий вкладати в розвиток Черкас.

«Ми всі зацікавлені, щоб місто розвивалось, щоб воно ставало дійсно найкращим в Україні. Попереду на всіх нас чекає велика тісна співпраця у роботі над стратегією розвитку Черкас. Стратегія – це основний документ, це Біблія міської ради, по якій всі повинні працювати. Туристичний центр це не лише аквапарки, готелі, фестивалі, це й оновлення доріг, транспортних мереж, інженерних комунікацій. Важливо ставити не абстрактні, а реальні цілі і строки: кількість і рівень готелів, парків, музеїв, торговельно-розважальних центрів, мати єдину естетичну концепцію та високу планку якості. При цьому важливо робити чіткі й обґрунтовані розрахунки, які зможуть пояснити потенційним інвесторам доцільність фінансування. Потрібна віра в успіх, і чітке розуміння поступального руху до поставленої мети – тоді наполеглива робота допоможе реалізувати найсміливіші мрії. Я радий, що в Черкасах міська влада, депутати та громада об’єднані такою спільною вірою – це важливе підґрунтя для наших майбутніх починань», – підсумував Сергій Тищенко.