Українським студентам загрожують штрафи за чужі роботи. Депутати мають намір ввести покарання за купівлю рефератів, курсових робіт, дисертацій та інших академічних текстів, пише “Про все”.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 5532, внесений групою народних депутатів від партій “Слуга народу” та “ОПЗЖ”. Як стверджують автори документа, в Україні існує величезна проблема подання академічних текстів, отриманих від інших фізичних або юридичних осіб, як власних результатів навчальної та наукової діяльності.

У зв’язку з цим депутати пропонують доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 51-5. Зокрема, на законодавчому рівні хочуть встановити такі розміри штрафів:

за подання академічних текстів, отриманих від інших фізичних або юридичних осіб, як власних результатів навчальної та наукової діяльності – штраф від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 5100 грн);
за повторне протягом року вчинення порушення – штраф від п’ятисот до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн).

Водночас законопроєктом не уточнюється, у який спосіб виявити факт того, що особа подає невласні наукові тексти.

Цікаво також, що в законопроєкті немає жодного слова про покарання плагіату у докторських і кандидатських дисертаціях, який має навіть корупційну складову, адже коли студенти за свої роботи грошей не отримують, то викладачі за звання – отримують серйозні надбавки.