Черкаська обласна прокуратура, реагуючи на значний суспільний резонанс громади міста Черкаси, скерувала до суду позов про витребування будинку Планетарію на користь держави в особі Кабінету Міністрів України. Про це інформує пресслужба обласної прокуратури.

Нагадаємо, що у серпні 2022 року один із забудовників міста Черкаси зареєстрував за собою право власності на пам’ятку архітектури, збудовану ще всередині 1870 років місцевим заможником Федіром Лисаком – Черкаський планетарій, розташований в історичному центрі міста по вул. Байди Вишневецького, 14. Підприємець мав намір перебудувати її в готель або навіть знищити.

Прокурор у суді довів, що приміщення планетарію перебувало в користуванні однієї із колишніх загальносоюзних громадських організацій, щодо майна яких під час набуття Незалежності Україною Верховна Рада України прийняла рішення про його належність до державної власності.

Господарський суд постановив рішення, яким задовольнив позов прокурора в повному обсязі та витребував з володіння приватного підприємства на користь держави в особі Кабінету Міністрів України об’єкт культурної спадщини – будинок Планетарію площею 583 м2, вартістю 14,6 млн грн.