Господарський суд Черкаської області ухвалив рішення за позовом Черкаської міської ради до місцевої фізичної-особи підприємства та Золотоніської міської ради. Черкаська мерія вимагала визнати незаконною реєстрацію права власності на один із місцевих кіосків. Рішення опубліковане в Єдиному реєстрі, пише сайт 18000.

Відповідно до матеріалів справи оскаржувана реєстрація відбулася 22 лютого 2021 року реєстратором Золотоніської міської ради Іриною Андрущенко. Підставою для відповідних дій став нібито паспорт прив’язки тимчасової споруди. Водночас цей документ не може бути належним доказом існування права власності або постійного користування земельною ділянкою, де розміщене майно. Крім того, сама тимчасова конструкція також не може бути визначена об’єктом капітального будівництва. Попри це реєстраторка здійснила відповідні дії на користь Анжели Ріцької. Не погодившись із цим, представники Черкаської мерії звернулися до суду як власники земельної ділянки, де розташоване було майно.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив, що Анжела Ріцька, реєструючи майно, не подала належні документи – ті, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, технічного паспорта на об’єкт нерухомого майна та документа, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси.

Суд визнав, що договір пайової участі та технічний паспорт на об’єкт не можуть слугувати правовою підставою для набуття права власності на об’єкт нерухомого майна та підтверджувати відповідність заявлених прав поданим документам, а також державної реєстрації такого права.

Суд вирішив, що державна реєстрація права власності у цьому випадку проведена реєстратором за відсутності обов’язкових і необхідних документів. Тимчасова споруда не могла бути зареєстрована державним реєстратором як об’єкт нерухомого майна.

Роблячи висновки, суд задовольнив позов Черкаської міської ради та визнав незаконними і скасував реєстраційні дії реєстратора Центру надання адміністративних послуг Золотоніської міської ради. Рішення може бути оскаржене у апеляційній інстанції.