Вища рада правосуддя залишила в силі рішення про звільнення судді Макарівського суду Олексія Тандира, який збив насмерть нацгвардійця з Тальнівщини на блокпосту в Києві, про це інформує Центр Протидії Корупції.

Тандир знову розповідав, що нічого не порушив, не уникав проходження тесту на стан алкогольного сп’яніння, перебував у шоковому стані і так далі. Схожу лінію обрав адвокат судді.

Втім, доповідач у справі, член ВРП Олег Кандзюба запропонував відхили скаргу Тандира на рішення Дисциплінарної палати ВРП про звільнення судді. Це рішення члени ВРП підтримали одноголосно. Втім, Тандир ще може оскаржити це рішення до Великої палати Верховного Суду.

Від часу скоєння резонансного ДТП минуло більше року, весь цей час Тандир отримував суддівську винагороду. Якщо рішення про звільнення не буде скасоване, ці виплати мають припинити.

Паралельно Святошинський суд Києва продовжує слухати кримінальну справу, що стосується ДТП. Нещодавно Тандир здійснив невдалу спробу мобілізуватись, вступивши на військову службу до чернігівської ТрО.