За процесуального керівництва Звенигородської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя м. Звенигородка Черкаської області за фактом незаконного зайняття рибним промислом, що завдало істотної шкоди (ч. 1 ст. 249 КК України). Інформують у пресслужбі обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що чоловік на одному з ставків в межах гідрологічного заказника місцевого значення, що належить до природно-заповідного фонду України, на території Звенигородського району Черкаської області, за допомогою забороненого знаряддя лову, незаконно виловив 144 особини риби різних видів на загальну суму 295 494 грн, чим заподіяв істотну шкоду водним живим біоресурсам України.

Процесуальним прокурором разом з обвинувальним актом було подано до суду цивільний позов в інтересах держави про відшкодування шкоди, завданої навколишньому природному середовищу. З метою забезпечення цивільного позову на майно правопорушника судом накладено арешт.

Санкція статті передбачає покарання у виді штрафу розміром від 17 000 до 51 000 грн або обмеження волі на строк до 3 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.