Звільнити виконуючу обов’язки міністра охорони здоров’я Уляну Супрун через провал вакцинації українців закликає «Наш край». У політичній партії наголошують, що у багатьох регіонах країни повністю відсутні деякі критичні вакцини.

«За два роки міністерство Супрун не зробило нічого ані у сфері закупівель, ані у сфері вакцинації. У країні стабільно високій рівень захворювання на кір, який коливається у межах 1 200–1 500 нових випадків на тиждень. Є випадки захворювання на ботулізм, але в країні – проблема із сироваткою від цієї недуги. Людям доводиться самостійно купувати сироватку за власний кошт. Партія «Наш край» закликає уряд звільнити Уляну Супрун з посади виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я за провал вакцинації населення та недолугу медичну реформу», – розповідає про позицію партії керівник Черкаської обласної організації  політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний.

Окрім спалахів кору в Україні зафіксований другий випадок дифтерії. У 1990-ті роки країна вже проходила через епідемію, яку вдалося приборкати авральними методами. Але тоді це коштувало дуже дорого – близько 700 українців заплатили своїм життям за недбалість уряду та відмову від вакцинації.

В партії «Наш край» зазначають, що особливо небезпечна ситуація склалась влітку – влада не знає, скільки не щеплених школярів поїхали у дитячі табори на відпочинок.

«Ми закликаємо уряд якнайшвидше призначити нового міністра, який розробить план закупівлі препаратів, їхнього поширення та тотальної вакцинації населення», – наголошує Анатолій Нужний.

Як відомо, відповідно до офіційних даних Центру громадського здоров’я минулого року серед дітей до 1 року вакцинація проти туберкульозу склала 83,6%, поліомієліту 51,9%, проти кашлюка, дифтерії та правця – 53,2%, кору, паротиту та краснухи — 93,3% (при цьому в Закарпатській – 71,2%, Рівненській – 81,3%, Львівській – 85,9%), проти гепатиту В – 57%.