У Смілі зоозахисники намагаються засудити місцеву жительку, звинувачуючи її у знущанні над тваринами. Жінка нібито забирає у людей котів та собак, отримуючи при цьому кілька сотень гривень. Згодом, нібито, чотирилапі десь зникають.Розповідає сайт “Про все“.

Тетяна Клочко стала відомою завдяки телепроєкту «Цієї миті рік тому”. У будинку Тетяни жило близько 120 собак і кішок. Однак ще тоді сусіди скаржилися на неї в санстанцію, а діти і внуки нібито відмовлялися відвідувати Тетяну через антисанітарні умови. Вона планувала привести будинок у порядок та побудувати зоопритулок.

Нині волонтери підозрюють, що тварини у цієї жінки масово гинуть через хвороби, а сама вона їх забирає, аби заробити грошей.

“Людина вже понад 10 років приймає за фінансову винагороду необмежену кількість тварин, – розповідає зоозахисниця Анастасія Задерновська. – Тобто, їй приносять приплоди і дають 200-300 гривень. Неможливо роздати таку кількість собак і котів. І за ці 200 гривень неможливо їх годувати необмежену кількість часу й вакцинувати. Вони в неї просто гинуть. Сусіди шоковані запахом мертвечини з подвір’я. Ось недавно ще й розповідала, що евакуювала з початку вторгнення 40 тварин. Словом, вона заради грошей накопичує тварин, частина з яких десь дівається, а частина, для прикриття, в неї живе. А коли люди, які віддали їй котиків чи собачок запитують, де вони, то відповідає, що “вони просто здохли”.

blank

Анастасія Задерновська нині в суді намагається покарати жінку.

“Люди, які займаються безконтрольним прийомом тварин, називаються “коробочники”, – пояснює волонтерка. – Жоден притулок таким не займається, бо таку кількість чотирилапих просто нереально буде прилаштувати. Минулого року подали на неї заяву до поліції, яку підписали 8 сусідів. Проте одна поліцейська допустила помилки там. Згодом поліція знову склала протокол за жорстоке поводження з тваринами і передала в суд. Всі місцеві адвокати цій жінці відмовили у захисті, лише один погодився. Проте справу затягують”.

Частина місцевих жителів підтверджують, що тварини, яких бере смілянка, часто зникають або помирають від хвороб. Деякі ж люди запевняють, що забирали у неї цілком здорових чотирилапих.

blank

blank

Сама ж Тетяна Клочко впевнена, що їй навмисно влаштували цькування.

“Зараз відбувається цькування мене, – запевняє смілянка. – Ці волонтери бігають за мною вже 2 роки по магазинах і дивляться, що я купую собакам. Лише за минулий тиждень я прилаштувала 21-го котика і цуцика. Хоч одна з них за місяць стільки прилаштувала? Якщо я не можу роздати, то живуть у мене. Зараз маю 8 котів і 70 собак. Щоб їх прогодувати, я сиджу на базарі і беру наступних. Мені моєї пенсії не вистачить, аби справлятися. Ніхто з тих зооволонтерів з початку війни не подумав, що їдять наші собаки. Я намагалась поговорити з Анастасією, але вона мене тільки обзиває. Єдине, допомогла стерилізувати собак”.

Жінка запевняє, що всі її тварини почувають себе чудово.

“В мене всі тварини здорові, доглянуті й товстенькі, – продовжує Тетяна Клочко. – Всі комісії, які в мене були, нічого не знайшли. Поліція 5 разів приїжджала і сказали, що єдине, за що можуть оштрафувати – за велику кількість тварин. Ще мене звинувачують, що на базарі тварини сидять у клітках без доступу до їжі і води. Мисочка є і коли треба, я наливаю, аби вони попили. Їжу я не вожу із собою, бо сиджу на тому місці 2 години і вони або нагадять або вирвуть, коли везтиму назад. Потім доведеться купати”.

Тетяна Клочко бідкається, що місцеві зоозахисники нібито планували влаштувати акцію протесту проти неї. Також, за її словами, через чутки та звинувачення у живодерстві, її онука побили однолітки в школі. Тепер через ці всі обвинувачення, вона збирається подавати до суду на волонтерок.

Водночас, як повідомила Анастасія Задерновська, у липні має відбутися фінальне судове слухання щодо опальної жительки Сміли. Проте волонтерка підозрює, що справу можуть закрити через закінчення терміну давності.